elendeesfritptrusqbgplrozh-CN
no1badge

 

Qasje falas

Ne minutin e fundit
EDITORIAL

Ne minutin e fundit

Ankthi arrin kulmin në Paris Saint-Germain në lidhje me praninë e Killian Bape në sërish lojën e Anglisë me Manchester City për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve (4/5).

Sulmuesi francez u stërvit vetë dhe tregoi prova të mira, se ai e ka kapërcyer dëmtimin e tij, por ende askush në Paris nuk mund të thotë me siguri nëse ai do të jetë në gjendje të jetë i pranishëm në sërish ndeshje kundër Manchester City. Në fakt, Pochettino do të vendosë fjalë për fjalë në minutën e fundit nëse do të hedhë asin francez në ndeshje apo jo. Kjo do të varet nga mënyra se si ndihet ai të martën në mëngjes. 

Sidoqoftë, Pep Guardiola është i sigurt se Bape do të luajë normalisht në ndeshjen e së martës: "Nëse më pyet nëse Bape do të luajë, unë do të them po, jam i sigurt që ai do të jetë normal në ndeshje. Ne jemi duke u përgatitur që të kemi Bape në ndeshje ”. 

Pamestoixima.gr: Me shanse të zgjeruara në të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve | +21

Ramos kthehet

Zinedine Zidane mund të mbështetet në shërbimet e kapitenit, Sergio Ramos, në funksion të revanshit me Chelsea për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve të Mërkurën e ardhshme (05/5, 22:00).

Lajmi që doli të hënën në mbrëmje në kampin e Real Madrid, në funksion të përsëritjes me Chelsea në Londër për gjysmëfinalet e Champions League, është pozitiv.

Në veçanti, sipas një raporti nga Spanja, Zinedine Zidane tani mund të llogarisë në shërbimet e Sergio Ramos në këtë lojë vendimtare. Kapiteni i "merençeve" duket se e ka kapërcyer plotësisht dëmtimin që e mundoi atë në periudhën e mëparshme, dhe tani pritet të kthehet në detyrimet e Madridit, duke filluar nga ndeshja me "blutë", ndërsa pretendon një fanellë bazë .

Një zhvillim që ... lëshon duart e trajnerit francez, pasi më herët sot, u bë e njohur se ndaluesi tjetër kryesor i Real Madrid, Rafael Varane, do të humbasë ndeshjen e së mërkurës me një problem në aduktorin e duhur.

Stoiximan.gr: Loja juaj më e mirë! 21+ | Luaj me përgjegjësi Rregullatori kompetent i MGA 21+

Finalja e Europa League do të mbahet në Gdansk para 9.500 shikuesve.

Finalja e Europa League do të mbahet më 26 maj me një prani të fortë të njerëzve.

Autoritetet polake dhanë "dritën jeshile" për ndeshjen me tifozët në tribunat e "Gdansk Stadium". Pas këtij zhvillimi, UEFA lëshoi ​​një njoftim përkatës dhe loja do të luhet me një tavan prej 25% të botës.

Stadiumi ka një kapacitet prej 41.620 dhe për këtë arsye numri maksimal i tifozëve që stadiumi do të jetë në gjendje të akomodojë është 9.500 spektatorë. Kujtohet se Manchester United ka marrë një epërsi shumë të rëndësishme për kualifikimin pas fitores 6-2 ndaj Romës në ndeshjen e parë, ndërsa situata në çiftin tjetër është shumë më e lëngshme, pas fitores së Villarreal 2-1 ndaj Arsenal.

Bet365: Luaj me përgjegjësi 21+

"Ronaldo dëshiron të veshë përsëri fanellën e ekipit të tij të parë"

Fundi i karrierës së Cristiano Ronaldos do të jetë në Sporting Lisbon, siç raportohet nga një gazetar italian.

E ardhmja e Cristiano Ronaldos mbetet e pasigurt, me gazetarin italian Claudio Raimondi, i cili punon në Sport Mediaset, duke i dhënë një tjetër kthesë asaj që do të përfundojë 36-vjeçari.

Informacioni i transmetuar nga reporteri, tha se sulmuesi portugez dëshiron të largohet nga Juventusi në një vit dhe të respektojë kontratën e tij me ekipin italian deri në fund.

Por planet e sulmuesit nuk duket se ndalen këtu. Raporti thekson se Ronaldo dëshiron të veshë përsëri fanellën e ekipit të tij të parë, me të cilin ai synon të luajë edhe për dy vjet dhe më pas të përfundojë karrierën e tij.

Pamestoixima.gr: Oferta e Zonës me 0% grabitje në të gjitha ndeshjet Superleague Playoff, Premier League, Bundesliga, Serie A. Kushtet dhe kushtet zbatohen | +21

Antonio Conte është i lumtur pasi Interi fitoi kampionatin.

Interi u bë kampion për herë të 19-të në historinë e tyre, pas (1-1) Atalanta me Sassuolo dhe u kthye në majën e futbollit italian pas 11 vitesh.

"Ne jemi më të qetë, të lumtur dhe të lumtur. Ne kemi sjellë një Scudetto përsëri në Inter dhe pasi kemi siguruar titullin katër ndeshje më herët, kjo dëshmon për punën e mirë të bërë nga këta lojtarë. Ka shumë më shumë qetësi, ne jemi vërtet të lumtur. Por ka katër ndeshje dhe ne duam të vazhdojmë të bëjmë mirë. Do të ishte e drejtë t'u jepet më shumë hapësirë ​​atyre që kanë luajtur më pak deri më tani. "Lojtarët e dinë shumë mirë se çfarë mendoj dhe çfarë mentaliteti pres nga ata," i tha Antonio Conte Rai2, duke komentuar blerjen e Skudetos nga Interi.

"Një ekip i pjekur duhet të dijë të përshtatet. Ne kemi ndryshuar shpesh gjatë vitit. Një ekip i madh nuk duhet të ketë vetëm një skenar. Ne luajmë futboll modern. "Dhe unë mendoj se këtë vit elementi vendimtar ishte pjekuria jonë për sa i përket taktikave," shtoi ai.

"Gjëja më e mirë që më ndodhi ishte që gjeta një grup pune që besonte verbërisht në idetë e mia dhe udhëheqjen time. Inevshtë e pashmangshme që zhvillimi i të gjithëve çoi në këtë rezultat. Fitorja e Interit nuk ishte e lehtë: është një situatë e komplikuar. Mua më kërkuan ta sjell Interin në titull në tre vjet, pasi që ia arrita në dy vjet është një moment krenarie. Tani thjesht dua ta shijoj momentin, sepse shpesh fitoja shumë pak. Tani jam rritur dhe ndryshuar: Unë dua të shijoj momentin me klubin, familjen time dhe lojtarët. "Ne e kemi fituar atë, askush nuk mund ta marrë prej nesh," shtoi Conte.

Surfbet.net (2000-2021): Historia e basteve në Greqi

Surfbet.neto: Kryeja në botë siti i parashikimit

Manchester United: "Ai do të dënojë të përfshirë"

Një ditë pas skenave të papara të luajtura në "Old Trafford" nga miqtë e United, klubi lëshoi ​​një njoftim të mprehtë.

Një ditë pas skenave të pabesueshme që ndodhën në "Old Trafford" si rreth stadiumit ashtu edhe në fushë nga miqtë e ekipit, Manchester United lëshoi ​​një njoftim të mprehtë.

Konkretisht, menaxhmenti i shoqatës shpjegon në detaje të gjithë afatin kohor të episodeve, duke sqaruar se do të bashkëpunojë plotësisht me policinë për gjetjen e autorëve, duke theksuar se vetë grupi do të ndëshkojë ata që përfshihen në këto veprime që çuan në shtyrjen e saj. me Liverpoolin.

Novibet: 100% pranë lojtarit * | 21+

Novibet: "Tani ju po shkruani historinë tuaj" | 21+

Njoftimi i Manchester United në detaje:

"Pas ngjarjeve të djeshme, megjithëse shumë tifozë dëshironin të ushtronin të drejtën e tyre për të protestuar dhe shprehur pikëpamjet e tyre në mënyrë paqësore, disa u përpoqën të ndalonin përgatitjet e ekipit dhe derbin me Liverpool, siç mund të shihet nga ajo që ndodhi në Hotel Lowry." Dhe në fushë

Raportet se protestuesit arritën të pushtonin stadiumin dhe stadiumin përmes një porte të hapur nga zyrtarët e klubit janë plotësisht të gabuara.

Pasi thyen kangjellat dhe shmangën sigurinë jashtë, disa protestues u ngjitën në portat në fund të "Tunelit të Mynihut" dhe më pas hynë nga dera anësore në tribuna, duke hapur një derë të jashtme për tifozët e tjerë për të hyrë në stadium dhe në stadium. . Një shkelje e dytë ndodhi kur një protestues theu derën e një ashensori për personat me aftësi të kufizuara, duke lejuar një grup të hynte në stenda.

Winmasters: Shanse të përmirësuara * në favorit në 1X2!

* Kushtet dhe kushtet zbatohen 21+ | Luaj me Përgjegjësi Autoriteti Kompetent: Asistent Rregullatori i Tregtisë

Shumica e tifozëve tanë kanë dënuar dhe do të dënojnë këto dëme kriminale, si dhe çdo dhunë ndaj stafit të ekipit, policisë dhe tifozëve të tjerë. Çështja tani është në duart e policisë. Grupi nuk dëshiron të shohë të dënuar ata që protestuan paqësisht, por do të punojë me policinë për të identifikuar ata të përfshirë në krim. Në fakt, ai do të vendosë ndëshkimet e tij për çdo mbajtës të biletave të sezonit ose anëtar të identifikuar, në përputhje me politikën e botuar të ndëshkimeve.

Informacioni në lidhje me ndeshjen me Liverpool do të shpallet pas një marrëveshje me Premier League ”.

Webfreebets.com: Parashikimet dhe analizat, Rrjedha e gjallë * Lojëra, Oferta me Oferta *

Lojtarët e ekipit kombëtar italian u vaksinuan në pikëpamje të euros

Doza e parë e vaksinës së koronavirusit u dha nga shumica e futbollistëve kombëtarë italianë, që dëshironin të mbroheshin në Euro të ardhshme.

Doza e parë e vaksinës së koronavirusit u dha nga shumica e futbollistëve kombëtarë italianë, që dëshironin të mbroheshin në Euro të ardhshme.

Konkretisht, vaksinat Barella, Bastoni, Bellotti, Bernadeski, Biraghi, Bonucci, Calabria, Castrovili, Chiellini, Chiesa, Darmian, Di Lorenzo, Insigne, Donaruma, Meret, Pesioni, Pesolini, Politano, Politano Pfizer, ndërsa në ditët në vijim dhe të gjithë anëtarët e stafit të futbollit do të ndjekin.

Doza e dytë e vaksinës pritet t'u jepet të gjithë anëtarëve të misionit kombëtar italian brenda tre javësh.

E-mail : [email mbrojtur]
 Views: 11522
- 9647 ditë më parë

Më parë Redaksia

21 plus
lojë e përgjegjshme
Në Surfbet.net ne mbështesim lojërat e fatit me përgjegjësi dhe ju rekomandojmë që të luani kumar me moderim. Vizito atë www.kethea-alfa.gr për këshilla dhe mbështetje. KETHEA ALPHA tel 1114.