Στη Novibet βλέπεις χωρίς προϋποθέσεις Ευρωλίγκα!

10:16 | 25/04/2024
Surfbet team
share:

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τη Μακάμπι (21:15) στο ΟΑΚΑ στο Game 2 των Playoffs με αποκλειστικό στόχο τη νίκη και το 1-1 για να διατηρηθούν οι ελπίδες πρόκρισης στο Final-4.

Η ομάδα του Εργκίν Αταμάν μπήκε με το αριστερό στη σειρά με τη Μακάμπι και γνώρισε την ήττα στο Game 1 (87-91), πετώντας στα σκουπίδια τις διψήφιες διαφορές που είχε χτίσει ως και την τρίτη περίοδο και μαζί το πλεονέκτημα έδρας που με τόσο κόπο κέρδισε χάρη στην εξαιρετική του πορεία στην κανονική περίοδο.

Πλέον οι «πράσινοι» έχουν μονόδρομο καθώς καλούνται να ανακτήσουν την ψυχολογία τους και να έχουν καθαρό μυαλό και να απαντήσουν στο δεύτερο ματς της σειράς για να ισοφαρίσουν και να ψάξουν στη συνέχεια στο Βελιγράδι απαραίτητα μία τουλάχιστον νίκη για να έχουν ξανά τον πρώτο λόγο για την πρόκριση.

Για τον Παναθηναϊκό τίποτα δεν πήγε καλά στο πρώτο παιχνίδι και ειδικά στην τελευταία περίοδο, όταν πήγε στράφι το προβάδισμα που είχε σταθερά για 30’ η ομάδα του Αταμάν, με τις 15 παραπάνω κατοχές της Μακάμπι να παίζουν καθοριστικό ρόλο και να φέρνουν το 0-1 που βάζει δύσκολα, τουλάχιστον σε πνευματικό επίπεδο για τους «πράσινους» που ποντάρουν αυτή τη φορά να πάρουν πολλά περισσότερα μεταξύ άλλων από τον Κέντρικ Ναν.

Παναθηναϊκός – Μακάμπι Τελ Αβίβ 1(-7.5):1.80 2(+7.5):1.94

Από την πλευρά της η ομάδα του Όντεντ Κάτας έχοντας σπάσει ήδη την έδρα θέλει να εκμεταλλευτεί την κατάσταση που έχει διαμορφωθεί υπέρ της και να κάνει το 0-2 για να φτάσει πολύ κοντά στο Final-4.

Οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν το ρυθμό που τους βολεύει και ανάγκασαν την «πράσινη» άμυνα στο υψηλότερο παθητικό της σεζόν με 91 πόντους, επιβεβαιώνοντας σε άλλο ένα παιχνίδι την εξαιρετική τους κατάσταση.

Το ζητούμενο για τους Ισραηλινούς είναι να συνεχίσουν το νικηφόρο σερί που έχουν απέναντι στο «τριφύλλι» με 3/3 νίκες καθώς είχε προηγηθεί το 2/2 στην κανονική περίοδο, την ώρα που ο Κάτας αγωνιά για την κατάσταση του Μπάλντγουιν που αποχώρησε με ενοχλήσεις από το Game 1.

Τα μέλη της Novibet μπορούν καθημερινά να βρουν προσφορές* για τα μεγάλα παιχνίδια και κορυφαίο πρόγραμμα ανταμοιβής*.

Κορυφαία Στοιχηματική εμπειρία και στην Ευρωλίγκα με Live Streaming χωρίς προϋποθέσεις*

*ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΡΟΙ & ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΙ ΣΤΟ NOVIBET.GR/INFO/OROI
ΟΙ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ
21+| ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ:ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ.

Προτεινόμενα Άρθρα

Women In Sports

Α1 Γυναικών: Την Πέμπτη 25/4 ο αγώνας Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Ο αγώνας Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός, για την 4η αγωνιστική της Γ’ Φάσης play – off του Πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, αντί της 24/04/2024, θα διεξαχθεί στις 25/04/2024.
NBA

NBA: Aνακοίνωσε τους φιναλίστ για τα βραβεία της σεζόν, Aπουσιάζει το όνομα του Αντετοκούνμπο

Το ΝΒΑ ανακοίνωσε τους τρεις φιναλίστ για κάθε βραβείο, το οποίο περιλαμβάνει και την κατηγορία του προπονητή της χρονιάς, με το όνομα του Γιάννη Αντετοκούνμπο να απουσιάζει.
Ligue 1

Η Μονακό υποδέχεται τη Λιλ, ελπίζοντας να καθυστερήσει την αναπόφευκτη κατάκτηση του τίτλου από την PSG.

Η αναμέτρηση Μονακό - Λιλ θα ξεκινήσει στις 22:00 την Τετάρτη 24 Απριλίου στο Stade Louis II.
La Liga

Η Σεβίλλη θέλει να πετύχει τρεις διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα στην αναμέτρηση με τη Μαγιόρκα.

Μετά τη νίκη επί της Λας Πάλμας, η Σεβίλλη ετοιμάζεται να αντιμετωπίσει τους Πειρατές σε αυτό το επεισόδιο του ποδοσφαίρου της Δευτέρας, ελπίζοντας να πάρουν τρεις διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα.
EuroLeague

Αταμάν ενόψει των αγώνων με τη Μακάμπι: "Δεν υπάρχει εύκολη σειρά"

Ενόψει του πρώτου αγώνα σε μια σειρά best-of-five που καθορίζει μια θέση στο Final Four της EuroLeague, ο Eργκίν Αταμάν, μοιράζεται τις απόψεις του.
Premier League

Η Γουλβς ανυπομονεί να βάλει τέλος στο σερί πέντε αγώνων χωρίς νίκη στη μεσοβδόμαδη αναμέτρηση.

Μετά την ήττα από την Άρσεναλ, η Γουλβς αντιμετωπίζει τα Τσέρις σε αυτή τη μεσοβδόμαδη αναμέτρηση, θέλοντας να βάλει τέλος σε ένα σερί πέντε αγώνων χωρίς νίκη.