elendeesfritptrusqbgplrozh-CN
nr 1 distinktiv

 

Qasje falas

Arkë (5.00) me 7 / 9 pikë nga Guru L

Idhujt e Ebape
EDITORIAL

Idhujt e Ebape

Në një intervistë për Daily Mirror, Killian Ebape zbuloi se idhujt e tij të futbollit ishin Zinedine Zidane dhe Cristiano Ronaldo!

Në të njëjtën kohë, ai theksoi se qëllimi i tij është të fitojë Ligën e Kampionëve me fanellën e Paris Saint-Germain.

"Idhulli im i parë ishte Zidane, për gjithçka që ai arriti me kombëtaren. Dhe pastaj Cristiano Ronaldo. Ai fitoi gjithçka dhe mbetet fituesi përkundër sukseseve të tij. Të dy bënë histori në futboll. Unë gjithashtu dua të shkruaj kapitullin tim në librat e futbollit ", theksoi sulmuesi francez.

Përtej kësaj, Ebape e bëri të qartë se "ambicia ime e madhe është të jem anëtar i Paris Saint-Germain që do të fitojë Ligën e Parë të Kampionëve në historinë e tij".

Gara vaksinash në Bundesliga me 0% grabitje!

Kimich: "Ne e dinim para ndeshjes se Birki shpesh qëndron jashtë shtëpisë së tij."

Arsyeja pse ai u përpoq të "gërmonte" topin dhe më në fund shënoi golin e mrekullueshëm me të cilin nënshkroi fitoren e madhe të Bayernit në derbin me Dortmundin, u zbulua nga Josiah Kimich.

Rezultati i studimit, përveç që ishte një produkt frymëzimi, ishte goli i bukur i Josiah Kimich në ndeshjen kundër Dortmundit.

Pas përfundimit të derbit, i cili e gjeti Bayernin fitues me 1-0, golashënuesi i artë i bavarezëve zbuloi "sekretin" e hollit të gërmuar.

Pasi e përshkroi golin si më të mirën e karrierës së tij, ai vuri në dukje se e provoi atë sepse "para ndeshjes e dinim që Birki shpesh qëndron jashtë shtëpisë së tij".

Ka mbërritur kazinoja e re e drejtpërdrejtë e pamestoixima.gr!

Pogba gjithashtu do të duhet të heqë rrogën e tij

Njerëzit e Juventusit ia kanë sqaruar Paul Pogba se nëse dëshiron të kthehet në Torino, do t’i duhet të heqë kërkesat e tij.

Theështja e kthimit të Paul Pogba në Juventus mbetet në ballë.

Në fakt, një botim i ri, kësaj here nga "Corriere dello Sport", deklaron se Bianconeri i dërgoi një mesazh mediave franceze. Konkretisht, ka të bëjë me pjesën e pagës së tij.

Njerëzit e Juventusit duket se e kanë stresuar lojtarin se nëse dëshiron të kthehet, ai do të duhet të heqë rrogën e tij, e cila për momentin te Manchester United arrin 12 milion euro në vit.

Stoiximan.gr: Lojë juaj më e mirë!

Valverde: "Do të jetë e çuditshme"

Lexoni se çfarë tha Ernesto Valverde për praninë e tifozëve në stadiumet e Spanjës për shkak të një kurore.

Ernesto Valverde theksoi në deklaratat e tij për mediat e vendit se sa e vështirë dhe ... e shëmtuar do të ishte mbajtja e lojërave në Spanjë pa praninë e tifozëve për shkak të pandemisë.

"Thjesht erdhi në vëmendjen tonë atëherë. Disa ndeshje mund të luhen pa njerëz, por nuk e di se si do të jetë të shohësh 100 ndeshje të mbyllura në Spanjë. E para do të jetë më e vështira. Më kujtohet Barcelona - Las Palmas. Ekipi nuk ishte i përgatitur të luante ashtu. Ndoshta tani ata janë më të përshtatur ", deklaroi ai dhe vazhdoi:

"Muajt ​​e fundit kanë qenë të vështirë, veçanërisht për të gjithë, si për shëndetin e tyre, ashtu edhe për atë të të afërmve të tyre. Ne po përjetojmë diçka të pashembullt dhe interesi është përqendruar te njerëzit që po bëjnë më shumë punë në fusha më të rëndësishme të futbollit, i cili është akoma një spektakël ”.

Bet365: Luaj me përgjegjësi 21+

Synimi kryesor i "bianconerëve" është Arkandius Milik

Juventus ka vendosur se kush do të zëvendësojë Gonzalo Higuain, i cili do të largohet nga kampionët italianë këtë verë për të vazhduar (me shumë mundësi) karrierën e tij në River Plate. 

Synimi kryesor i "bianconerëve" është Arkandius Milik, i cili ka një kontratë tjetër një vjeçare me Napolin, deri në verën e vitit 2021 dhe nuk ka ndërmend të rinovojë. 

Sulmuesi ndërkombëtar polak konsiderohet si një zgjidhje e besueshme, por për të përfunduar transferimin e tij, "partnerët" do të duhet të heqin dorë nga pretendimet e tyre, të cilat arrijnë në 40 milion euro. Milik është një zgjedhje personale e Mauricio Sari, i cili sugjeroi që ai të fitohej nga administrata e Juventus.

Surfbet.net (2000-2020): Historia e basteve në Greqi

Surfbet.neto: Kryeja në botë siti i parashikimit

Igalo do të kthehet në Shanghai Shenhua

Sulmuesi Nigerian Odion Igalo me shumë mundësi do të largohet nga Manchester United të Dielën (31/05) dhe do të kthehet në Shanghai Shenhua, i cili i ofron atij një kontratë legjendare.

30-vjeçari u bashkua me skuadrën e Ole Gunnar Solskj botëδαςr në një marrëveshje kredie katër-mujore në afatin e transferimit të janarit për të ndihmuar Marcus Rasford të lëndohej. Kredia e tij skadon në 4 ditë dhe skenari më i mundshëm është të largohet nga Old Trafford dhe të rinovohet me Shanghai Shenhua, i cili i ofron atij 6 75 milion për 4 vjet.

Novibet: 100% pranë lojtarit *

Valencia kërkon Kepas me hua.

Chelsea synon të transferojë portierin spanjoll në verë pasi Frank Lampard nuk është i kënaqur dhe synon ta vendosë atë në listën e lojtarëve të Chelsea të huazuar.

Menaxhmenti i "blutë" nuk pajtohet, pasi Kepa u ble në vitin 2018 me një shumë rekord të blerjes së një portieri nga Athletic Bilbao në vend të 80 milion eurove, por Lampard këmbëngul dhe thekson se Kepa nuk është në planet e tij për sezonin e ri. 

Sipas mediave spanjolle, Valencia po shqyrton çështjen e tij dhe nuk përjashtohet mundësia që ai të lëvizë gjatë verës për ta përvetësuar atë, me një propozim për ta marrë atë në hua për një vit. Skuadra spanjolle kërkon urgjentisht një portier, pasi Jasper Silesen do të kthehet në Ajax, nga i cili Lampard dëshiron Andre Onana. 

Winmasters: Ju jeni duke luajtur një lojë *

Lautaro Martines tani prezantohet "e mbyllur" nga Katalanasit,

Në "thëngjijtë e djegur" janë "nerazzuri", të cilët shqetësohen për shkallën e angazhimit të Lautaro Martines ndaj skuadrës.

Seria A pritet të kthehet së shpejti dhe Interi do të vazhdojë gjuetinë e tyre për Juventus. Në këtë përpjekje, ajo dëshiron që të gjithë yjet e saj të japin një "të pranishëm" bubullimë, diçka nga të cilën ata kanë frikë se nuk do të zbatohet për Lautaro Martines.

Jo, ai nuk është në listën e të dëmtuarve apo të ndëshkuarve. Kështu që prania e tij fizike do të jetë në fushë. Por shpirtërisht?

Seria e transferimit të lojtarit në Barcelona është e njohur dhe e folur mirë. Gjatë ndeshjes, e keqja u prodhua me emrin e tij, i cili është vazhdimisht në raportin e "blaugrana". Lautaro Martines tani prezantohet si "i mbyllur" nga katalanasit, për të cilët thuhet se do të vazhdojnë nga viti i ardhshëm.

Por për shkak se ky sezon po vazhdon ende, "nerazzurit" janë veçanërisht të shqetësuar për gjendjen psikologjike të lojtarit të tyre. Sipas "Mundo Deportivo", ka dyshime se sa i përkushtuar është ai në ndeshjet e mbetura të ekipit. Interi është në -9 nga Juventus me një ndeshje më pak dhe do të duhet të japë 100% në finale të kampionatit, në mënyrë që të ketë shpresë për titullin.

Në fakt, nuk përjashtohet mundësia që Antonio Conte të ketë një diskutim të veçantë me të, në mënyrë që ta zbarkojë atë në realitetin italian. Sidoqoftë, mbetet të shihet se si lojtari vetë do t'i përgjigjet kthimit të detyrimeve konkurruese. Ai e di se e ardhmja e tij ka të ngjarë të jetë në Barcelonë, por Interi janë ata që i duhen tani.

Webfreebets.com: Parashikimet dhe analizat, Rrjedha e gjallë * Lojëra, Oferta me Oferta *

Lëvizje e shkëlqyeshme nga United

Manchester United ka bërë një veprim shumë të bukur për të ndihmuar skuadrat që vërtet kanë nevojë për para.

Vendimi për t'u tërhequr nga marrëveshjet financiare që kishte me Bolton, Burton dhe Harts për huatë e futbollit u mor nga Manchester United, në mënyrë që të mos rritet më tej presioni ndaj këtyre klubeve që janë prekur nga pezullimi i kampionateve për shkak të kurorëzimit.

Në veçanti, portieri Joel Pereira po luante në Harts, i cili u zhvendos për shkak të pezullimit përfundimtar të kampionatit, mesatarja Ethan Hamilton iu dha Bolton ndërsa portieri tjetër, Kieran O'Hara, ishte duke luajtur për Burton Albion.

Në total, shuma që i detyrohen të tre ekipeve Manchester United arrin në 150.000 euro, megjithatë, sipas edicionit sportiv të Daily Mail, "djajtë e kuq" nuk do të kërkojnë këtë shumë, pasi në asnjë rast nuk duan t'i hedhin larg. grupet në shkëmb, për para të cilat nuk janë asgjë e mirë.

Gara vaksinash në Bundesliga me 0% grabitje!

Diego Simeone do të vazhdojë në stolin e Atletico pa "dorën e tij të djathtë"

Herman Burgos, bashkëpunëtor i drejtpërdrejtë i "Tsolo" që nga momenti kur mori përsipër skuadrën spanjolle, do të jetë një gjë e së kaluarës për stafin teknik të "Rochiblancos", në fund të sezonit aktual.

Pa "dorën e tij të djathtë", Diego Simeone do të vazhdojë në stolin e Atletico, siç tregojnë gjithçka. Herman Burgos, bashkëpunëtor i drejtpërdrejtë i "Tsolo" që nga momenti kur mori përsipër skuadrën spanjolle, në dhjetor 2011, do të jetë jashtë stafit të shokut të stafit teknik "Rochiblancos", në fund të sezonit aktual.

Ky është një zhvillim që është i dukshëm që nga viti i kaluar, kur portieri veteran argjentinas ishte i vetmi nga stafi i Simeone që nuk rinovoi kontratën e tij. Mosgatishmëria e administratës së Madridit për të rritur më tej të ardhurat e tij (Burgos tashmë është paguar më shumë se disa nga trajnerët e parë të La Liga), si dhe dëshira e 51-vjeçarit për të provuar forcën e tij si trajner, e bëjnë atë të largohet nga Atletico. .

Vihet re se Burgos kishte udhëhequr si trajnerin e tyre të parë "Rochiblancos" në fitoren e Europa League, por edhe Superkupën Evropiane, në vitin 2018, pasi në finale me Marsejën dhe Realin, përkatësisht, Simeone u ndëshkua, për shkak të shkarkimit të tij në të parën gjysmëfinale me Arsenalin.

Sa i përket zëvendësimit të Argjentinasit, menaxhmenti i Atletico do të dëshironte ta shihte Gabi në këtë rol. Deri dy vjet më parë, drejtuesi i ekipit vazhdoi karrierën e tij të futbollit në Al Sadd, Katar, nën trajnerin e ish-yllit të Barcelonës, Xavi, por ai nuk e ka fshehur dëshirën e tij për t'u rikthyer në Atletico e tij të preferuar dhe për t'i shërbyer asaj nga një pozicion tjetër.

Sidoqoftë, nëse Gabby përfundimisht bashkohet me stafin stërvitës të Rochiblancos, ai ka të ngjarë të fillojë nga e para, siç bëri edhe ish-shoku i tij i skuadrës Thiago Mendes. Për Diego Simeone, zgjedhja e dukshme - mbase e vetmja - është bashkatdhetari i tij Nelson Vivas, i cili ishte ndihmësi i tij në Estudians, River Plate dhe San Lorenzo, por nuk ishte në gjendje (për arsye personale) ta ndiqte atë në 2011. Madrid. Ish-mbrojtësi ndërkombëtar më në fund iu bashkua stafit të Atletico në 2018 dhe tani duket se është zgjedhja ideale për nr 2 në pankinë.

E-mail : [email mbrojtur]
 Views: 11124
- 11812 ditë më parë

Më parë Redaksia

21 plus
lojë e përgjegjshme
Në Surfbet.net ne mbështesim lojërat e fatit me përgjegjësi dhe ju rekomandojmë që të luani kumar me moderim. Vizito atë www.kethea-alfa.gr për këshilla dhe mbështetje. KETHEA ALPHA tel 1114.