elendeesfritptrusqbgplrozh-CN
no1badge

Qasje falas

Qëllimi i parë
Redaksional

Qëllimi i parë

Real Madrid po ndjek rastin e Paul Pogba dhe raportohet se i ka ofruar Manchester United një shkëmbim të mesfushorit francez me Gareth Bale.

Ky sezon i Real Madrid është ai që drejtuesit e ekipit nuk duan të përsëriten. "Mbretëresha" mbeti jashtë nga të tre ngjarjet që ajo pretendoi brenda pak ditësh.

Në Real, ata vendosën që rikthimi i Zinedine Zidane në stolin e skuadrës ka përfunduar. Sidoqoftë, përveç trajnerit francez, "mbretëresha" filloi përgatitjet për një verë të madhe transferimi. Qëllimi i saj i parë për një kohë të gjatë thuhet se është Paul Pogba. "Zizou" ka shumë respekt për bashkatdhetarin e tij dhe e dëshiron atë në ekip. Sidoqoftë, që kjo të ndodhë, madrilenasit do të duhet të gjejnë një mënyrë me Manchester United. Sigurisht që ofrimi i një shume të madhe nuk është në planet e menjëhershme të skuadrës spanjolle. Kjo është arsyeja pse po përgatitet të ofrojë shpërblime shpirtërore.

Njëri prej tyre është Gareth Bale, siç raportohet nga "Tuttosport". Aksi Uellsian është një i arratisur nga Real, i cili dëshiron ta përdorë atë për të ulur kostot për Pogba. Njerëzit e "djajve të kuq" nuk do t'i thoshin jo një perspektive të tillë. Në fund të fundit, acesi 29-vjeçar ka qenë një nga objektivat e tyre të transferimit për disa vite. Sidoqoftë, është e dhënë që ata do të kërkojnë një shumë të konsiderueshme parash, duke pasur parasysh që karriera e Bale në vitet e fundit është në një trend rënës për shkak të dëmtimeve.

Shanset që keni dashur në të reja Pamestoixima.gr.

Valverde: "Gjëja e vështirë nuk është të fitosh, por të vazhdosh të fitosh"

Ernesto Valverde ishte i lumtur që fitoi titullin e kampionit nga Barcelona, ​​duke pikuar ... mjaltë për Lionel Messi.

Trajneri katalanas foli për vështirësinë e ndeshjes ndaj Levantes, gëzimin e fitimit të trofeve, ndeshjen kundër Liverpool dhe "flamurin" në të cilin Argjentinasi është emëruar për klubin.

Për ndeshjen me Levante: "Ne patëm presion, ata na e bënë më të vështirë, ishte më shumë nerva se gjithçka tjetër. "Ata kishin disa mundësi."

Në lidhje me titullin: "Fitimi i një titulli nga distanca dhe një ndryshim i tillë me këta konkurrentë është i vështirë. Për më tepër, janë dy vjet rresht, jemi të lumtur, të shohim që bota të gëzohet është një krenari për të gjithë ne. E kam dëgjuar një herë nga Valero Rivera. Gjëja e vështirë nuk është të fitosh, por të vazhdosh të fitosh. Nëse e bëni këtë, do të thotë që keni etje për fitore. Gjithmonë duhet të gjesh motivim. Kjo "8 në 11" jep një ide se si e llogaritim këtë ngjarje ".

Për të qenë i dyti me radhë: “Kampionati është dita ditës. Ju filloni të luftoni në gusht dhe të arrini të njëjtën situatë në maj. Ne e bëmë atë dhe ne, trajnerët, e vlerësojmë shumë, sepse situatat e vështira janë kapërcyer. Ju keni siguri dhe pasiguri. Shtë e bukur, sepse në planin afatgjatë tregon kush është më i miri. Kam një avantazh, lojtarët e mi janë të shkëlqyeshëm. Në këtë mënyrë, gjithçka është më e lehtë. Shtë një ekip që përgatitet shumë mirë për çdo ngjarje. "Kur luanim me kundërshtarë të shkëlqyeshëm, gjithmonë i përgjigjeshëm saktë".

Për Messin: "Unë isha i sigurt se ai duhej të luante, kështu bëri edhe ai. Kemi një ndeshje të Mërkurën dhe të gjithë duhet të jenë aktiv. Ai e dinte që do të luante në gjysmë viti, ai doli dhe shënoi, pasi ai e bën atë në çdo mënyrë. Isshtë fokusi i të gjitha sukseseve tona. Shtë e qartë se gjatë kohës së tij në Barça, ata fituan një llotari titujsh dhe kampionate. Nëse duhet të ketë një emër pranë këtyre hiteve, atëherë është i tij. Ai tregon stilin tonë dhe nivelin e tij të konkurrencës na jep impuls ”.

Stoiximan.gr: Lojë juaj më e mirë!

91.917 në Camp Nou

Barcelona kishte nevojë për një fitore në 4 ndeshje, e gjeti atë në ndeshjen me Levante dhe për herë të 26-të në historinë e saj, u shpall kampion i Spanjës.

Skuadra e Ernesto Valverde fitoi titullin për të dytin vit radhazi dhe të 10-in në 15 vitet e fundit, përballë një Camp Nou imponues, me të cilin ai vetëm mund ta heqë atë.

Miqtë e Barça ishin shokues në përgjigjen e tyre, duke qenë 91.917 në festimin e titullit të madh nga ekipi i tyre. Ajo, natyrisht, i falënderoi ata nga gjysma e kohës me një postim përkatës në mediat sociale për pjesëmarrjen e tyre të mrekullueshme.

Surfbet.neto (2000-2019): Historia e basteve në Greqi

Surfbet.neto: Kryeja në botë siti i parashikimit

Pothuajse gjysmë shekulli më vonë, Rennes fiton Kupën e Francës

Rennes bëri histori duke u rikthyer nga 0-2 dhe duke fituar Kupën Franceze pas 48 vjetësh në penallti.

Pothuajse gjysmë shekulli më vonë, Rennes fiton Kupën e Francës. Skuadra e Julien Stefan bëri surprizën e madhe në finale duke mposhtur Parisin 6-5 në penallti në “Stand de France” në kryeqytet.

Kampionët dukej se arritën në “dyfishtë” në dyshe, kur ishin përpara herët me 2-0, me golat e Danny Alves në 13 ’dhe Neymar në 22’. Sidoqoftë, goli i vetë Kimbebe në minutën e 40 e vendosi Wren përsëri në të kuq, i cili barazoi në minutën e 66 me Enson Andre.

Loja u çua në kohë shtesë, ku asgjë nuk ndryshoi përveç shkarkimit të Killian Ebape për një shënim shumë të vështirë në 119 ’.

Ndeshja çoi në penallti, ku Areola dhe Kubek për Parisin dhe Rennes përkatësisht nuk mund të zmbrapsin asnjë përpjekje.

Rennes shënoi me Niang, Ben Arfa, Grenier, Silici dhe Bensembaini, ndërsa Parisi me Cavani, Alves, Paredes, Bernat dhe Neymar. Shar e bëri atë 6-5 për Rennes, por Enkuku gjuajti lartë duke kurorëzuar fituesin e Rennes Cup për herë të parë që nga viti 1971!

Ndër fituesit e ri të Kupës Franceze ishte Jacob Johansson, ish-mesfushori suedez i AEK, i cili, megjithatë, mbeti në pankinë dhe nuk u përdor në finale.

Bidonfire.com!: Surprizat !!!

Nën numrin 600

Një "ekzekutues" unik, ai arriti në një tjetër moment historik në karrierën e tij të shkëlqyer: golin numër 600 për Cristiano Ronaldo!

Një "volejboll" i majtë nga lartësia e zonës që la Hadanovic në këmbë, u regjistrua si goli numër 600 në karrierën e shkëlqyer të Cristiano Ronaldo. Me këtë gol në minutën e 62, superylli portugez solli rezultatin e Derby d'Italia në barazim (1-1) për Juventusin.

Tipbet: Shanset e TOP

Ancelotti: "Unë nuk jam në dispozicion për të bllokuar dikë që dëshiron të largohet"

Dera e Napolit është e hapur në mënyrë që çdo futbollist që dëshiron të largohet, sipas asaj që deklaroi Carlo Ancelotti.

Napoli është në një periudhë deformimi në muajin e fundit. Skuadra e Carlo Ancelotti pësoi një përjashtim të dhimbshëm në çerekfinalen e Europa League nga Arsenali, ndërsa në Serie A, imazhi i tij është problematik. E gjithë kjo ka krijuar një atmosferë të zhgënjimit intensiv dhe polemikave ndaj ekipit.

Në fakt, qarkulluan zëra të ndryshëm se disa futbollistë (Insigne, Koulibali) ishin në derën e daljes. I pyetur për këto skenarë, trajneri italian tha se çdo futbollist që dëshiron të largohet, dera është e hapur. Në të njëjtën kohë, ai deklaroi se nuk ka qëllim nga ana e tij që të largohet nga "Partenopei", pasi dëshiron të përfundojë atë që filloi.

Detaje mbi ato që tha trajneri Ancelotti:

"Unë nuk mendoj se duhet të shesim lojtarët tanë më të mirë. Ne mund të sjellim të reja duke ndjekur idetë tona. Sidoqoftë, unë nuk jam i disponueshëm për të bllokuar këdo që dëshiron të largohet. Unë kurrë nuk e kam bërë atë në karrierën time.

Jam shumë e lumtur në Napoli, asgjë nuk ka ndryshuar. Dua të vazhdoj atë që fillova. Janë të gjitha situatat për të gjetur motivimin, gjithçka tjetër është vetëm fjalë ”.

Novibet: 100% pranë lojtarit

Arsenal, Liverpool dhe Manchester United për Rabio

Disa ekipe duket se janë të interesuara për blerjen e Adrien Rabio nga Paris Saint-Germain në fund të sezonit.

Këtë vit ne nuk e pamë fare. Adrien Rabio pagoi shumë shtrenjtë për ndeshjen e tij kundër Paris Saint-Germain. Diçka që rezultoi që ai të luante pak me fanellën e kampionëve francezë.

Sidoqoftë, ka një kërkesë dhe ka një diskutim për të. Të paktën kështu raportojnë shumica e mediave spanjolle. Mesfushori me përvojë ka pasur kontakte me Real Madrid dhe Barcelona në të kaluarën.

Sidoqoftë, do të jetë shumë e vështirë për të që të vazhdojë karrierën e tij në një prej tyre. Meqenëse ai nuk arriti të shtrëngonte duart me askënd dhe as të ishte shumë afër për ta bërë këtë. Përkundër faktit se ai ishte shumë afër nënshkrimit me Katalanasit disa muaj më parë.

Kjo nuk ndodhi kurrë. Kështu që skuadrat angleze po përgatiten për të sulmuar.

Rabio nuk e ka harruar topin që e njihte gjatë gjithë kësaj kohe që nuk e ka luajtur. Kjo mund të shihet nga sa ai "shet". Edhe tani.

Kjo është arsyeja pse Arsenali, Liverpooli dhe Manchester United e dëshirojnë atë. Sidoqoftë, askush nuk ka epërsi ta përvetësojë atë. Të paktën tani për tani. Sidoqoftë, nuk përjashtohet mundësia që të ketë zhvillime në periudhën tjetër të kohës.

winmaster.gr Kur të keni lindur fitues, ju luani një lojë!

Vieira: "Absolutisht asgjë nuk ka ndryshuar"

Patrick Vieira theksoi se nuk ka parë ndonjë ndryshim në luftën kundër racizmit në fushë që nga koha kur luante.

Loja e Milanit dhe Lazios për gjysmëfinalen e Kupës së Italisë u bë temë diskutimi. Jo për atë futboll që luhej në ndeshje. As për fitoren-kualifikimin e skuadrës kryeqytetase në finale brenda "San Siro" (1-0). Ajo që ngjalli interesin e të gjithëve ishin parullat raciste të dëgjuara nga tifozët e "lasiali" ndaj Tiemue Bakayoko. Tifozët e Lazios brohorisnin parulla kundër aksioneve të Ivorianit vetëm disa orë pasi banderolat ishin shpalosur për Benito Mussolini. Patrick Vieira, i cili ka luajtur në futbollin italian, ka folur për këtë sulm.

Trajneri aktual i Nishit foli për "Gazzetta dello Sport" dhe u shfaq pesimist për luftën kundër racizmit. Aksi veteran francez theksoi se ky fenomen vazhdon të ekzistojë në sport. Në fakt, ai komentoi me karakteristik se asgjë nuk ka ndryshuar që nga dita kur ai ishte futbollist. Në të njëjtën kohë, ai argumentoi se futbollistët e bardhë duhet të mbështesin gjithashtu viktimat e sulmeve raciste.

"Absolutisht asgjë nuk ka ndryshuar që kur isha në fushë. Kur, në të vërtetë, dikush si Carlo Tavecchio (ish-president i Federatës Italiane të Futbollit) ka thënë gjëra specifike, atëherë është vërtet e pamundur të ndryshosh ndonjë gjë. Ka kaq shumë injorancë për gjëra të rëndësishme dhe mungesë arsimimi ... Teknologjia në ditët e sotme ndihmon për të gjetur fajtorët dhe ju mund të ndëshkoni racistët. Nëse klubet nuk bëjnë diçka, atëherë duhet të ndëshkohen për zbritjen e pikëve. Gjobat janë të padobishme.

Lojërat duhet të ndalen, por është gjithashtu çështje që lojtarët e zinj të tregojnë më shumë unitet në çështjen e racizmit. Të gjithë duhet të largohen nga fusha. Shokët e tyre të skuadrës së bardhë gjithashtu duhet t’i mbështesin ata dhe të jenë me ta. "Sidoqoftë, nga sa kemi parë nga trajtimi i Bonucci për incidentin me Kenin, nuk ndodh", tha Vieira në mënyrë karakteristike.

https://webfreebets.com/

E-mail : [Email mbrojtur]
Views: 16433
- 18161 ditë më parë
 • Guru L -

  Mbërthim i mirë i topit

  ** HELSINKI - LACHTI: Imazhi i Lahti nuk është aspak i keq me 1 humbje në 5 fitoret më të fundit dhe 2 fitoret në 3 miqtë. Statistika

  ** ΤΠΣ ΤΟΥΡΚΟΥ - ΧΟΝΚΑ: Pas 5 humbjeve, Turkou fitoi. Të pamposhtur në 7 kthesat e para, Honka dhe mbrojtja që nuk pranuan më shumë se 1 gol për lojë. - 2 -. Statistika

  ** GNISTAN - MIKELIN PALOLIGIAT: 5/5 Mbi 2.5 mysafirë. Nga 3 Mbi 2.5 vjen Ginstan. Mbi 2.5 në 2 brenda, përveç se dhanë. Mbi 2.5. Statistika

  Lexo më shumë ...

Njoftime për shtyp

Të gjitha ndeshjet evropiane me 0% grabitje në Pamestoixima.gr!

Vera është e nxehtë me lojërat e mëdha në Champions League dhe Europa League që luajnë në Pamestoixima.gr me 0% raketë * dhe super të kundërta! Faza e 16-të e Ligës së Kampionëve është përfunduar në mesin e javës, me përsëritje të ndeshjeve! Manchester City - Real Madrid, Bayern - Chelsea, Juventus - Lyon dhe Barcelona - Napoli janë lojëra që ju largojnë frymën dhe ju rrëmbejnë interesin e të gjithë tifozëve të futbollit!

Ndiqni faqen e re të Pamestoixima.gr në Facebook dhe ... rrini të menduar për konkurset unike!

Faza e 16-të është përfunduar në nivelin e Europa League, megjithatë! olimpik do të garojë në tokën angleze dhe selinë e saj Wolves, duke kërkuar kualifikim në raundin tjetër. Kopenhagen - Basaksehir, Leverkusen - Rangers, Shakhtar - Wolfsburg, Basel - Eintracht dhe Manchester City G. - Lincer janë përsëritësit e tjerë, ndërsa lojërat Inter - Getafe dhe Sevilla - Rocheh do të jenë Duisburg, përkatësisht).

Të gjitha lojërat e Europa League janë luajtur në Pamestoixima.gr me raketë 0% *

* Vlefshme për tregun ”Tel. Rezultati ”deri në fillimin e ndeshjes

L PLNI P RESRGJIGJE Rregullatori Kompetent i EEEP. Pjesëmarrja në lojëra të fatit lejohet vetëm për persona mbi 21 vjeç. Pjesëmarrja e shpeshtë mbart rreziqe të varësisë dhe humbjes së pronës. Linja e mbështetjes: 1114

Kupa e Ligës së Parë dhe më pas NBA!

Vera është e nxehtë Pamestoixima.gr me futboll dhe basketboll! Kuponi i sotëm është i dominuar nga finalja e madhe franceze e Kupës së Ligës në "Stand de France" por edhe rishfaqja e Giannis Antitokoumbo në dysheme.

Ndiqni faqen e re të Pamestoixima.gr në Facebook dhe ... rrini të menduar për konkurset unike!

Në 22:10 Paris Saint-Germain dhe Lyon garojnë për trofeun e Kupës së Ligës. Skuadra e Tuhel dëshiron të mbyllë në mënyrë ideale "stumped" gjatë sezoneve të tjera me një treshe. Lajmi i madh, natyrisht, nuk është askush tjetër veç dëmtimi i Killian M 'Bape. Ylli francez do të mungojë pas shënimit të vështirë që mori në fitoren dhe pushtimin e Kupës së Francës, 1 javë më parë. Ndeshjet e jetës dhe të vdekjes për mediokrin, këtë vit, Lyon. Përfunduar në 7η pozicioni i kampionatit, që do të thotë se asaj i duhet vetëm një fitore për të qenë në gjendje të vendosë një biletë evropiane në valixhet e saj. Beteja e madhe e Kupës së Ligës Franceze është duke u zhvilluar në Pamestoixima.gr me 0% raketë *!

Për… brenda natës, Giannis Antetokounbo kthehet në veprim sonte (01:30). Programi i sotëm mund të fillojë në orën 9:30 me ndeshjet Nets - Magic, Wizards - Suns and Blazers - Grizzlies, por ndeshja e ditës është ndeshja midis Bucks dhe Celtics. Gjoni kthehet në veprim pas një kohe dhe është gati për një spektakël të pasur. Menyja e opsioneve të basteve me mbi / nën lojtar është gjithashtu e pasur.

A do të arrijë Giannis të tejkalojë 27 pikë? A do ta tejkalojë Tatum kufirin e 23 pikëve? Në Pamestoixima.gr do të gjeni tregje nga bota e saj magjike NBA me super mosmarrëveshje!

* Vlen për blerjen "rezultati përfundimtar" deri në fillimin e garës

L PLNI P RESRGJIGJE Rregullatori Kompetent i EEEP. Pjesëmarrja në lojëra të fatit lejohet vetëm për persona mbi 21 vjeç. Pjesëmarrja e shpeshtë mbart rreziqe të varësisë dhe humbjes së pronës. Linja e mbështetjes: 1114

Napoli - Inter me 0% grabitje dhe Serie A me Boost Boost!

Temperatura rritet në Pamestoixima.moj grua seri A! Kampionati italian është në thelb i vetmi kampionat i madh europian i mbetur. Ndeshja e parafundit fillon sonte me 2 ndeshje, Parma - Atalanta dhe Inter - Napoli.

Ndiqni faqen e re të Pamestoixima.gr në Facebook dhe ... rrini të menduar për konkurset unike!

Pamestoixima.gr ju merr në Milano. Aty ku përplasen Interi dhe Napoli. Dy ekipe që i përkasin elitës italiane. Pas sigurimit të titullit nga Juventus, mikpritësit nuk kanë më shpresë për titull, por janë rikthyer në vendin e dytë pas barazimit të Atalanta. Skuadra e Conte dëshiron të mbyllë ligën në mënyrën më të mirë (të Dielën udhëton në Bergamo kundër Atalanta) dhe më pas të përgatitet për betejën e saj evropiane kundër Getafe (5 gusht). Fituesja e kupës Napoli ka humbur "trenin" e Ligës së Kampionëve për sezonin e ardhshëm, por ajo gjithashtu dëshiron një fund të mirë (ajo përballet me Lazio të Dielën) për të shkuar me të gjitha forcat në ndeshjen e ndeshjes 1-1 kundër barcelona.

Ndeshja e saj e parafundit seri A hapet në mënyrën më të mirë në Pamestoixima.gr! Beteja e madhe Inter-Napoli luhet me 0% grabitje * dhe për këtë arsye super shanse.

Menyja kryesore vjen nesër me 8 ndeshje! Tani ju luani në seri Një unë Nxitja e fitores ** dhe Bast Builder ** për të shumëzuar fitimet tuaja dhe të bëni bast tuajin!

* Vlefshme për tregun ”tel. rezultati "deri në fillimin e ndeshjes

* Kushtet dhe kushtet zbatohen

Dueli Liverpool - Chelsea luan me grabitje 0%!

Η 37η garat e saj Kryeministër Ligë mbaron sonte me derbin Liverpool - Chelsea të mbizotërojë programi. Skuadra e Jürgen Klopp u kurorëzua kampion ndërsa skuadra e Frank Lampard po përpiqet të përfundojë e treta në maratonën e këtij viti. Kundërshtarët u përballën me njëri-tjetrin dy herë këtë vit, në nivelin e kupave Chelsea mbizotëroi 2-0 ndërsa në nivelin e ligës Liverpooli mposhti "Stamford Bridge" me rezultatin 2-1. "Reds" kundër "blu" në Anfield historike dhe ju keni çdo arsye për t'u rikthyer në lojë!

Ndiqni faqen e re të Pamestoixima.gr në Facebook dhe ... rrini të menduar për konkurset unike!

Aksioni vazhdon me Seria A dhe loja Parma - Napoli! Pritësit janë mbajtur jashtë rrezikut, vizitorët kanë shpresa të mëdha për pesë të parat dhe dëshirojnë t'i shterrojnë ato. “Partenopei” numëron pesë “2-3 gola” radhazi në udhëtimet e tyre, mendoni se do të zgjerohet ky rekord në “Ennio Tardini?

Pamestoixima.gr ju ofron betejat e mëdha në Angli dhe Itali me raketë 0% *, Bast Ndërtuesi ** dhe Boost Boost **!

* Vlen vetëm për tregun "Rezultati Final" deri në fillimin e lojërave.

** Kushtet dhe kushtet zbatohen

L PLNI P RESRGJIGJE Rregullatori Kompetent i EEEP. Pjesëmarrja në lojëra të fatit lejohet vetëm për persona mbi 21 vjeç. Pjesëmarrja e shpeshtë mbart rreziqe të varësisë dhe humbjes së pronës. Linja e mbështetjes: 1114

Kjo verë do të jetë e nxehtë në Pamestoixima.gr | 21+

Super duel AEK - PAOK me "0% grabujë" dhe "2-0 dhe ka mbaruar"!

me tre lojëra aksioni vazhdon në luaj humbjet e saj super Ligë, Aris - PAO, OFI - Olympiacos dhe AEK - PAOK! Kjo e fundit parashikohet të jetë emocionuese, pasi është një duel i mirëfilltë për vendin e dytë pas Olympiakos. Të dy skuadrat kanë një moral shumë të prosperuar, me AEK që mbizotëron ndaj Panathinaikos dhe PAOK duke i dhënë fund vargut të pamposhtur të Olympiacos. Ne po i afrohemi finales së këtij sezoni dhe çdo pikë numëron. Cilin "Dikefalos" mendoni se do të fitojë sonte në OAKA? Mos mbetet një spektator!

Ndiqni faqen e re të Pamestoixima.gr në Facebook dhe ... rrini të menduar për konkurset unike!

H 36η Gara angleze Kryeministër Ligë përfshin një derbi të shkëlqyer mes arsenal dhe ajo Liverpul tek "Emiratet"! "Topçinjtë" ende kanë shpresë për vendin e gjashtë dhe daljen evropiane ndërsa "të kuqtë" tashmë janë kampionë të kurorëzuar dhe po mendojnë për fundin e kampionatit. Arsenali do të jetë në gjendje të arrijë në tre pikët ose Liverpool do të ndërpresë të gjitha shpresat Biletë evropiane;

Pamestoixima.gr ju ofron të gjitha derive të shkëlqyera me raketë 0% * dhe të gjitha lojërat e saj super Lidhja me «2-0 dhe mbaroi »**!

Rënia në rënie

Më parë Redaksia