elendeesfritptrusqbgplrozh-CN
no1badge

 

Qasje falas

Pikat e rëndësishme në totalin e pikëve (1/2 Fondet 3,61)
Do të vonohem të bëj sugjerime. Bëhuni një humbës me ndryshimet në kufi për shkak të mungesave.
 
Asgjë dje. Vetëm në Houston Over me Orlando ishim afër. Ne donim një pikë për dyshen ndërsa në bombë Çikago kishte mundësinë për të fituar ndeshjen pasi goditja e fundit e LaVine nga 5 metra me rezultatin në 116-115 gjeti një kurorë.
 
Le të shkojmë në 8 ndeshjet e sotme nga të cilat ka pasur ndryshime të mëdha sot pasi kam shkruar në fillim për kufijtë për shkak të mungesave dhe jo. Filadelfia, domethënë nga një i preferuar brenda, tani ka një handikap (+5.5)! Jashtë trinisë së tyre të shenjtë dhe 3 lojtarëve të tjerë. Charlotte nga (-4.5) në (+5.5)! Dhe në total kemi pasur ndryshime në dëmin tonë sepse San Antonio Mbi 231 u bë 234. Dallas Under 220.5 u bë 218,5.
 
Uashingtoni nga (+3) në (+7) por Filadelfia kaloi nga (+5.5) në (+13.5) !!!
 
Filadelfia (+13,5) - Denver (214) Philadelhpia vazhdon të ketë vargun më të mirë me 7-2 dhe 5-0 brenda pavarësisht humbjes një ditë më parë në Brooklyn me 109-122. Çështja është që sot pothuajse gjysma e skuadrës 76ers do të mbetet jashtë për këtë dhe handikapin që ne shohim tek nikoqirët. Joel Embiid, Tobias Harris dhe Ben Simmons të paktën deri më 11 të muajit. Në çfarë të mbështetemi tani dhe si. Në handikap ne nuk e prekim pikën seriozisht dhe standardi ka të bëjë me mungesat siç përmenda. Vetëm një përparësi në tërësi.  Nën 214 Denver (-13,5)
 
Charlotte (+5.5) - Atlanta (228) Sipas imazhit të dy ekipeve, pikët totale janë tërhequr. Mesatarja e pabesueshme e Atlantës në sulm me 125,8 pikë në 5 ndeshjet e para ra në 3 në 97,6 ndeshjet e saj të fundit! Një ditë më parë, të dy ekipet në ndeshjen mes tyre në Atlanta patën një rezultat 102-94 për Charlotte. Pranë rezultatit të tij Charlotte në 105,2 në 5 ndeshjet e tij të fundit. Në handikap, kufiri dhe ana në të cilën ekziston janë logjike, por unë nuk e konsideroj atë më mirë se totali i pikëve. Ne thjesht do të shkojmë me ekipin që ka formën më të mirë në 2 të fundit pasi nikoqirët numërojnë 2 fitore dhe 2 humbje për mysafirët. Në 5 të fundit, megjithatë, ka 2 fitore për Charlotte dhe një për Atlanta. Nuk ka mungesa të konsiderueshme për të dy ekipet, por fakti që (-4.5) pikë për Charlotte u bënë (+5,5) rrit dyshime.Nuk mund t'i japim asgjë të veçantë handikapit.  Nën 228 Charlotte (+5.5)
 
Indiana - Phoenix (+3,5) (216) Me 6-2 radhazi Pacers vijnë nga 2 fitore ndërsa me 6-3 Suns vijnë nga humbja. Vizitorët kanë sulmin më të keq nga top 8 zona e Perëndimit me vetëm 109.2 pikë. Por ata gjithashtu kanë mbrojtjen më të mirë në të gjithë NBA, duke marrë 103.2 pikë. Këtu nuk ka asnjë favorit dhe unë u jap përparësi Suns pa u mbështetur plotësisht në ndihmën e handikapit. Pikët totale mund të duken të ulëta, por Under ka fjalën e parë në një ndeshje që unë parashikoj se do të gjykohet pak. Phoenix (+3.5) Nën 216
 
Uashington (+7) - Miami (230,5) Mbrojtja e fundit e Wizards Lindore ka mbrojtjen më të keqe, duke marrë 122,1 pikë. Pak më keq se ekipi i fundit në Perëndim, Minnensota me 121,9. Miami tani për t'i shpëtuar fitores përmes kryeqytetit do të duhet t'i kufizojë ata për të sulmuar diçka që bënë mirë në Boston dje duke i mbajtur ata shumë poshtë sulmit në 107 pikë. Ndeshje e vështirë në të dy pikat, megjithatë, pasi që nëse Wizards kapin ndeshjen e tyre, ndeshja do të marrë një ritëm të çmendur. Sidoqoftë, unë shoh që Beal nuk ka shumë ndihmë që nga dje, megjithëse ai nuk luajti aq minuta sa zakonisht për shkak të evolucionit të rezultatit, ai arriti 41 pikë në 38 minuta nga 107 në total të Uashingtonit. Ace i mundshëm përkundër karakterizimit të humbësit për shkak të handikapit të ekipit vendas. Gjëja e vështirë është që Nxehtësia të mos kalojë 104,4 pikë në mënyrë sulmuese në 5 të fundit. Sa më shumë për të vënë për t'i shpëtuar rezultatit. Vlerësimi për Under.  Nën 230 Uashington (+7)
 
Milwaukee - Cleveland (+12,5) (221)  Ne shohim një kufi të ulët për një ndeshje të Bucks për shkak të Cleveland. Ata kanë mbrojtjen e 2-të më të mirë pas Finikas siç shkruam më sipër me 103,3 pikë. Nga ana tjetër, ne kemi Milwaukee që vendos 124,4 pikë dhe merr shumë mbi mesataren e Cavs në mënyrë sulmuese. 102 vendos Cleveland dhe 113,8 pranon Milwaukee. Në një ndeshje ku mysafirët mund të joshen nga ritmi i Bucks, nuk e gjej arsyen pse nuk duhet të respektojmë një kufi të pranueshëm në pikët totale. Dje me Utah, pavarësisht nëse Bucks humbën, ata shënuan 250 pikë. Një Utah që vendos dhe merr 111 pikë. Unë i jap fat asit por veçoj si pikën më të mirë totalin e pikëve. Mbi 221 Milwaukee (-12,5)
 
Minesota (+4,5) - San Antonio (234) Siç kemi shkruar një ditë më parë, LaMarcus Aldrige hyri në lojë për San Antonio pas një mungese prej 3 ndeshjeve dhe pardje ai bëri një festë në Los Angeles kundër Lakers. Golashënuesi më i mirë për ekipin e tij (dhe lojë) me 28 pikë 5 kërcime 3 asistime. Demar Derozan me 19 pikë dhe 8 asistime një ditë më parë, si dhe Dejounte Murray me 18 pikë dhe 8 kërcime ndihmuan Spurs të shpëtonin me një fitore ndërsa ata kishin humbur brenda 2 herë radhazi nga Lakers një javë përpara. Nuk e shoh një skuadër më të mirë që të ketë problem kundër Minnesota-s së dobët që merr 122,1 pikë. Më lejoni të them se nesër ata do të luajnë përsëri së bashku në të njëjtin stadium. Megjithëse të dy pikat kanë vlerë, unë dalloj pak handikapin dhe më pas një total prej pikësh. San Antonio (-4,5) Mbi 234 
 
Dallas - Orlando (+6) (218.5) Nuk është për t’i besuar Orlandos pasi ai e mashtroi serinë 4-0 në fillim dhe 6-2 më vonë. Ai u tërhoq nga Houston dje 90-132 dhe nëse shikojmë fitoret e tij pothuajse të gjitha kundër ekipeve të dobëta. Dy fitore kundër Uashingtonit, dy kundër Cleveland por një kundër Oklahoma. Vetëm kundër Miami në ditën e parë, megjithatë, kjo tregon se ishte ndoshta më e vështira. Skuadra më e organizuar e Dallas nuk mbështetet vetëm në disa lojtarë si Orlando që pret gjithçka nga Vucevic. Ai ka disa gjuajtës me tre pikë përveç Doncic, megjithëse një ditë më parë 40% në tre-pikë nuk ishte më i mirë se ndeshjet e tij të mëparshme. Veryshtë shumë e vështirë të zgjedhësh grupin e pikave. Nuk mund ta psikologjizoj nga të dy palët. Orlando dje na privoi nga kesh në Over për një pikë sepse në pjesën e parë arriti vetëm 33 pikë të cilat i arriti vetëm në periudhën e 4-të. Lërini të ju tregojnë se ju keni një limit mbi 222.5 dhe një ekip do të shënojë 132 pikë dhe ju do ta humbni atë. E pabesueshme por kjo ndodh pasi Magjikët hëngrën 42 pikë diferencë në kokë! Dallas (-6) Nën 218.5
 
Sacramento (+6) - Portland (237.5) Sacramento as nuk doli në fushë dje në pjesën e dytë kundër Toronto. Pas 2 të pjesës së parë ai vendosi 74 në pjesën e dytë dhe ndërsa ishte para fundit të pjesës 49-74 humbi me 71 pikë! Ai qëllon Portland. Pas Uashingtonit dhe Brooklyn, ajo ka sulmin më të mirë me 21 ndërsa ka edhe mbrojtjen e 117-të më të keqe që kur merr 4 pikë. Shumë pikë janë pranuar nga Mbretërit pasi me 118 ato janë pak më të mira se dy ekipet më të këqija mbrojtëse, Minesota dhe Uashingtoni. Unë e konsideroj të arsyeshme kufirin në situatën e dy ekipeve dhe Mbi mund të kalohet. Të dyja pikat janë njësoj të kënaqshme. Mbi 237,5 Portland (-6)
 
Mundohem të ndryshoj kufijtë sipas zhvillimeve. Nëse shihni kufizime të ndryshme diku në ndeshje dhe të ndryshme në opsionet, propozimet do të ndryshojnë përgjithmonë kur dhe kur.
 
 
Përditësimi: 22:30
 
Ndërsa gjërat qëndrojnë Covid dhe mungesat në 3 ndeshjet e para të ditës dhe veçanërisht në lojën e Filadelfias nuk merremi. Unë do të jap disa pikë nga pjesa tjetër
 
 Views: 1333
- 1484 ditë më parë

parashikimet

data   garë   Parashikim   kthimi
09 / 01 / 21   Indiana - Feniks
Dallas - Orlando
  Feniks (+3.5)
Dallas (-6)
  3.61
Bet365
09 / 01 / 21   Minesota - San Antonio
Sacramento - Portland
  Mbi 234.5
Mbi 236.5
  3.61
Bet365
Performanca e pergjithshme
(Shanset totale)
  13.03
Bet365
E-mail Kjo adresë e-mail-i është e mbrojtur nga reklamat. Ju duhet të mundësojë JavaScript për ta parë atë.
21 plus
lojë e përgjegjshme
Në Surfbet.net ne mbështesim lojërat e fatit me përgjegjësi dhe ju rekomandojmë që të luani kumar me moderim. Vizito atë www.kethea-alfa.gr për këshilla dhe mbështetje. KETHEA ALPHA tel 1114.