elendeesfritptrusqbgplrozh-CN
no1badge

Qasje falas

Ray Allen

Po pres që të rritet kufiri (0/2 Fonde)

Le të shohim ndeshjet e sotme. Dje, dita nuk shkoi mirë për ne, me propozimin tonë dukej e fortë, por shtrirja në Charlotte - Toronto prishi pikën. !
Vetëm në Uashington, ne ishim shumë larg pasi hëngrëm 34 pikë në kokë. Treni i Jutah bëri atë që duhej të bënte dhe lehtësisht na dha vendin, megjithë handikapin dyshifror.
Në përgjithësi, handikapet nuk shkuan mirë në kolonë dje, pasi u mposhtën në Indiana dhe Boston. Përveç Utah, vetëm New Orleans bëri mirë. Sidoqoftë, dyshja e dyfishtë e Denverit në Dallas, ne nuk i kushtuam shumë vëmendje.
Për 4 ndeshjet e sotme përsëri besoj se grupet kanë perspektivë më të mirë ndërsa në hendikep veçova vetëm aset për pistonët.
Detroit - Cleveland (+7) # 220 # Akeja këtu ka vlerë me Detroit që vjen nga fitorja ndërsa Cleveland shumë i dobët që vjen nga 5 humbje radhazi. Në përgjithësi, e lartë e shoh atë por nuk është më mirë se handikapi. Detroit (-7) Mbi 220
Philadelphia - Boston (+2) # 216.5 # Lojë interesante por edhe basti tinëzare. Bostoni është në gjendje më të mirë se Spursi i djeshëm. Itshtë 7-3 në 10 vitet e fundit ndërsa Filadelfia është 4-6. Në pikët totale tani që duket e ulët, por shumë e arsyeshme. Më lejoni të them që tani po e korrigjoj atë nga 214,5 në 216,5 sepse u rrit ashtu siç e prisja. Unë besoj që pavarësisht ngritjes së tij, Under ka arsyen e parë, pavarësisht nëse ndeshja e djeshme në Boston shkoi shumë larg. Nuk kam një vlerësim të qartë në handikapin të cilin do ta kaloj zyrtarisht por e gjithë ka vlerë. Nën 216.5 Boston (+2)
Minesota (+2.5) - Portland # 224.5 # Nëse ndonjë skuadër ka një shans, shpresat për tetë janë ky ekip i Blazers me seri 16-22 ndërsa ujqërit kanë 14-22. Seriali nuk llogarit aq sa imazhi i skuadrave, pavarësisht nëse të dy numërojnë 4-6 në 10 vitet e fundit. Të themi se në 4 minutat e fundit kanë 3 fitore por jo në ekipe veçanërisht të forta kur përfshihen Cleveland dhe Golden State. (Brooklyn ekipi tjetër në kohë të tepërt). Mysafirët janë favoritët e duhur këtu, ndërsa kufiri i të gjitha pikave ka një problem. Logjikisht, pasi e japin, dikush do të thoshte se është duke kërkuar lart dhe kufiri është i arsyeshëm. Në disa prej tyre të fundit, megjithatë, kishte rezultate shumë më të ulëta sesa kufiri që ata japin. Nën dallimet nga kjo palë e meta në vendin e dytë. Nën 224.5 Portland (-2.5)
Oklahoma (+2.5) - Houston # 223,5 # Siç thashë në fillim, grupi i pikëve është më i mirë sot. Tani ka një kufi këtu që më befasoi mund të them pse nuk e prisja kaq ulët. E pashë në 222,5 dhe me kalimin e kohës e shoh në 223,5. Po pres një ngjitje tjetër deri vonë natën. Le të shohim. Në handikap, tani do të garojnë dy skuadra që kanë të njëjtin seri (8-2), gjë që e vështron mjaft të vështirë. Unë ua jap fatin mysafirëve që kanë fituar Thunder në shtëpi një herë këtë vit në fillim të sezonit. Këtu mund të them që e tërë mund të duket pak më mirë por unë i jap të njëjtën vlerë edhe handikapit. Mbi 223.5 Houston (-2.5)
Views: 2016
- 1650 ditë më parë

parashikimet

data garë Parashikim kthimi
09 / 01 / 20 Minesota - Portland
Oklahoma - Hjuston
nën 224.5
Mbi 223.5
3.61
Bet365
09 / 01 / 20 Detroit - Cleveland
Filadelfia - Boston
Detroit (-7)
nën 216.5
3.61
Bet365
Performanca e pergjithshme
(Shanset totale)
13.03
Bet365
E-mail Kjo adresë e-mail-i është e mbrojtur nga reklamat. Ju duhet të mundësojë JavaScript për ta parë atë.