elendeesfritptrusqbgplrozh-CN
no1badge

Qasje falas

"Ne kemi një shans të mirë"
Redaksional

"Ne kemi një shans të mirë"

Frank Lampard foli për finalen e madhe të Kupës së FA kundër Arsenalit, duke theksuar se shumë do të varen nga performanca e Chelsea.

Frank Lampard foli për rëndësinë e finales së Kupës së FA midis Chelsea dhe Arsenal, duke thënë se fitimi i trofeut mbetet përgjithmonë.

"Nëse e fitojmë titullin, është diçka që do të bie në histori. "Sapo të arrijmë standardet e performancës që kemi gjatë sezonit, do të kemi një shans të mirë për të fituar," tha fillimisht Lampard.

Trajneri i "bluve" e di rëndësinë e fitimit të Kupës së FA, pasi ai ka fituar trofe katër herë në të kaluarën si futbollist: "Do të jetë një nxitje e madhe për ekipin. Sigurisht, ndeshje të tilla janë përvoja të rëndësishme për futbollistët e rinj ”.

Lampard më pas zbuloi se Encolo Cade dhe Willian janë gati për betejë, por Loftus-Chick do të humbasë finalen për shkak të lëndimit. Në fakt, trajneri anglez duhet të marrë një vendim të vështirë për pozicionin e portierit që luhet midis Capagero dhe Kepa:

"Shtë e vështirë. Ne kemi konkurrencë në ekip, por bëhet edhe më e vështirë për ndeshje të tilla që të gjithë duan të luajnë. Të gjithë duhet të jemi së bashku si ekip. "Ata që zbresin nga pankina ishin vendimtare në sezonin."

Finalja e Kupës FA me 0% grabitje në Pamestoixima.gr

Trembem në penalltitë për Parisin

Paris fitoi Kupën e Ligës duke mposhtur Lyon 6-5 në penallti.

Pas kampionatit (i cili nuk u përfundua në fushë për shkak të koronavirusit) dhe Kupës, Paris u trefishua në Francë, duke fituar Kupën e Ligës.

Kampionët mbizotëruan 6-5 në penalltitë e Lyonit në finalen e madhe. 0-0 mbylli përpjekjet e të dy skuadrave në kohë të rregullt dhe gjatë kohës jashtë orarit, por në ruletin rus Parisi ishte më i freskët. Lojtarët e saj ishin në shënjestër të përkryer, në dallim nga Traore i cili pa Kaylor Navas të bllokojë penalltinë e gjashtë të "Luanëve" duke i dhënë mundësinë Sarabia për t'i dhënë titullin ekipit të Thomas Tuchel.

Tani Paris po kthehet në Ligën e Kampionëve, ku tashmë është në çerekfinale, ndërsa Lyon ka një ndeshje me Juventusin për “16”, por tashmë e di që sezoni i ri do të jetë jashtë Evropës. Nëse do të fitonte Kupën do të luante në Europa League, por tani si i shtati ai është jashtë dhe i gjashti Reims fiton biletën.

Kjo verë do të jetë e nxehtë në Pamestoixima.gr | 21+

Van Dyke në Keita: "It'sshtë e klasit botëror, por e pafat"

Milani ka dorëzuar një propozim në Liverpool për blerjen, në formën e një huazimi, të Nabi Keita, por kampionët anglezë dëshirojnë ta mbajnë atë në "Anfield".

Mesfushori 25-vjeçar nga Guinea iu bashkua skuadrës "të kuq" në verën e vitit 2018 nga Leipzig, në vend të 55 milion eurove, por dëmtimet e penguan që ai të tregojë vlerën e tij.

Në fakt, shoku i tij i skuadrës në Liverpool, Virgil Van Dyke, foli për fjalët më të mira për vlerën e tij dhe theksoi se shpreson se sezoni i ri nuk do të jetë përsëri i pafat:

"Nabi është i klasit botëror, por ai ishte i pafat me dëmtimet. Shpresoj se sezoni i ri do të ketë probleme të tilla dhe do të na ndihmojë të pretendojmë tituj të rinj ".

Boost Nikis, 0% rack dhe Bet Builder luajnë në Pamestoixima.gr!

Kontrata e re deri në vitin 2024 për Fati në Barcelona

Barcelona është e gatshme të "lidhë" Ansou Fati deri në vitin 2024.

Barcelona nënshkroi një kontratë të re dhjetorin e kaluar me 17-vjeçarin Ansou Fati deri në vitin 2022, me mundësinë e dy viteve të tjera, ndërsa rriti klauzolën e lëshimit në 170 milion euro.

Tani, vetëm disa ditë më vonë, ai i ka propozuar Fatit që të nënshkruajë zgjatjen e kontratës së tij për dy vjet shtesë, duke aktivizuar opsionin, deri në verën e vitit 2024, duke e rritur klauzolën në 400 milion euro!

Në këtë mënyrë, skuadra e Barcelonës dëshiron të "lidhë" të riun, pasi ekipe të mëdha evropiane janë të interesuar ta përvetësojnë atë.

Sipas faqes së parë të gazetës katalaneze sportive "Sport", menaxhimi po vazhdon menjëherë me zgjatjen e kontratës së tij, për të dërguar një mesazh që Fati nuk është në shitje.

Stoiximan.gr: Lojë juaj më e mirë! 21+ | Luaj me përgjegjësi Rregullatori kompetent MGA

Jimenez po shkon te Juventus

Sulmuesi i Wolves, Raul Jimenez, pritet të përfundojë te Juventus, pavarësisht zërave të fundit se ai dëshironte të shkonte në Manchester United.

Sipas "As", sulmuesi spanjoll, i cili ka shënuar 27 gola me fanellën e Ujqërve këtë vit, pritet të vazhdojë karrierën e tij te Juventus dhe Serie A.

Deri më tani, shumica e priste që ai të përfundonte në Manchester United, të cilët gjithashtu kanë lëvizur për ta përvetësuar atë, por duket se Jimenez do të transferohet në Itali në emër të "Zonjës së Madhe".

Bet365: Luaj me përgjegjësi 21+

Arsenali është në kërkim të "zhurmës" me Koutinho

Arsenali dëshiron të fitojë Filipe Coutinho, me Mateo Gentuzi duke u përfshirë në ofertën e Topçinjve për Barcelona.

Arsenali po përpiqet të bëjë një "mashtrim të madh" me blerjen e Filipe Coutinho. Mesfushori brazilian po luante në huazim te Bayern Munich por bavarezët nuk do të vazhdojnë me blerjen e tij, me futbollistin që kthehet në Barcelona.

Sipas Independent, pikëpamja e "Blaugrana" pozitivisht një shkëmbim të mundshëm të Coutinho me Matteo Gentuzi të Arsenalit. "Topat" synojnë të vendosin në tryezën e bisedimeve 10 milion euro plus Gentuzi për të tërhequr "Barça".

Winmasters: Ju jeni duke luajtur një lojë *

Michel Arteta dëshiron të forcojë Arsenalin në mesfushë dhe e konsideron rastin e Coutinho ideal. Në fakt, nëse Danny Thebagios nuk qëndron përgjithmonë në Londër dhe kthehet në Real Madrid të cilit i takon, blerja e Coutinho do të jetë një zgjidhje për hendekun që do të krijohet.

Nëse Arsenali arrin të fitojë Coutinho me para prej vetëm 10 milion eurosh, do të jetë një veprim mbresëlënës, duke marrë parasysh që 145 milion euro u shpenzuan për brazilianin dy vjet më parë nga Barcelona.

Surfbet.neto (2000-2020): Historia e basteve në Greqi

Surfbet.neto: Kryeja në botë siti i parashikimit

Një mësim tjetër jete nga Klopp: "Kam pasur ditë të errëta në jetën time, nuk jam i përsosur" (vid)

Duke folur për shëndetin mendor, Jürgen Klopp zbulon dobësitë e veta dhe thekson se nuk është i përsosur.

Trajneri i Liverpool, së bashku me Andy Robertson, morën pjesë në fushatën e shëndetit mendor Heads Up dhe u përpoqën të tregonin duke folur për veten e tyre se të gjithë kanë probleme dhe se kushdo që ndihet i dobët duhet të kërkojë ndihmë.

Didfarë tha Klopp?

"Vetëm kur mendoni se jeni perfekt është e vështirë të pranoni që ne nuk jemi perfekt. Kjo do ta bëjë jetën më të lehtë duke menduar se ne njerëzit nuk jemi të përsosur. Unë e kam pranuar për një kohë të gjatë ...

Ka mbërritur kazinoja e re e drejtpërdrejtë e pamestoixima.gr!

Kam pasur ditë të errëta në jetën time, veçanërisht në prag të futbollit për karrierën time stërvitore, kur nuk më dha mundësinë të isha në një stol. Shikova në llogarinë time bankare dhe pashë që paratë do të ishin të mjaftueshme për mua për një javë, jo për një jetë të tërë ...

Nuk e dija se çfarë do të bëja në jetën time, nëse nuk mund të arrija diçka në futboll. Unë jam i krishterë, besoj në Zot, nuk është aq e rëndësishme që jeta ime të jetë gjithmonë e përsosur, sepse di të merrem me situata dhe më intereson bota përreth meje. Nëse ata përreth meje janë të mirë, kështu jam unë.

Për sa kohë që problemet mbeten në mendjet tona, gjërat bëhen të vështira. Kur i mbani ato vetë, nuk ka vend për zgjidhje. Kur flisni, ju bëni vend për gjëra të tjera, të reja në mendjen tuaj. Njerëzit duhet të ndjehen të zgjuar kur kërkojnë ndihmë në këtë fushë. "Ndihma e nevojshme është e zgjuar, jo dobësi."

Novibet: 100% pranë lojtarit *

Lewandowski: "Klopp është si babai im"

Robert Lewandowski foli me fjalët më të mira për Jürgen Klopp, të cilin i konsideron babai i tij.

Robert Lewandowski foli edhe një herë për marrëdhëniet e tij me Jürgen Klopp, duke theksuar se trajneri gjerman është si babai i sulmuesit polak të Bayern Munich.

Të dy bashkëjetuan në Borussia Dortmund, me të cilën festuan dy kampionate radhazi (2011, 2012). Futbollisti ndërkombëtar foli para Gerard Pique dhe Cano Football:

"Ndonjëherë nuk e kuptoja se çfarë po bënte. Unë kam qenë i befasuar. Ai është si babai im. Mund të bisedoni me të për ndonjë temë që dëshironi, mund ta telefononi në orën pesë të mëngjesit dhe t’i tregoni atij problemin që keni dhe ai do ta diskutojë atë.

"Jam shumë e lumtur që e kujtoj atë si dikush që më foli, sikur të ishte shoku im më i mirë".

Webfreebets.com: Parashikimet dhe analizat, Rrjedha e gjallë * Lojëra, Oferta me Oferta *

E-mail : [Email mbrojtur]
Views: 8174
- 7498 ditë më parë
  • Guru L -

    Rezultate të shkëlqyera

    ** DERRY CITY - ATLETIKA E ST PATRIKS: St. Patrick nuk arriti të shënonte në 4 ndeshjet e fundit me gjithashtu 3 humbje negative 1 barazim në 4 të fundit me 1 aset gol. Vetëm kampioni Shamrock Rovers mundi Derry në 5 ndeshjet e fundit. - 1 -. Statistika

    ** KRASNODAR - KIMKI: Pa një fitore në 7 ndeshjet e para, Kimiki me 4 humbje dhe 3 barazime me sulmin e saj duke mos shënuar më shumë se 1 gol për ndeshje. Nga Krasnodar vjen nga dyshe me të pamposhtur në 3 më të fundit. Nga ana pozitive, ajo ka mbrojtjen më të mirë në kampionat me 4 gola pasiv. Krasnodar Mbi 1.5 dhe - 1 -. Statistika

    Lexo më shumë ...

Njoftime për shtyp

Vetëm për sot W Fituesi i Superligës Olimpike me shanse të zgjeruara!

Loja tashmë ka filluar përsëri në Pamestoixima.gr dhe ofertat * nuk ndalen çdo ditë.

Kthime të zgjeruara në treg "Fituesi Olimpik super Liga »

A do të arrijë Olympiacos të ngrejë kupën e kampionit edhe këtë vit? Ekipi i Pireut ka përfunduar 45 kampionate dhe fillon si favorit për 46ο titulli i historisë së saj. Lojtarët e Pedro Martins do të përpiqen të përfundojnë në krye dhe e vërteta është se cilësia dhe përvoja e listës së këtij viti u jep atyre një epërsi relative ndaj konkurrentëve të tyre kryesorë. Pamestoixima.gr do të gjeni vetëm për sot opsionin "Fituesi Olimpik super League "me shanse të zgjeruara!

Ndeshjet për 2ο Raundi kualifikues i Europa League vazhdon mbrëmjen e sotme dhe është koha për pjesëmarrjen e dy skuadrave greke: Aris dhe OFI përkatësisht Kolos dhe Apollon Limassol.

Aris nuk ka garuar kurrë më në një turne evropian me një klub ukrainas. OFI është përballur një herë me një ekip qipriot në të kaluarën, në Kupën Intertoto 1995-96, kur mbizotëroi ndaj Nea Salamina (2-1).

Ndeshjet e shkëlqyera Aris - Kolos dhe OFI - Apollon luajnë me 0% grazhd ** në rinovimin Pamestoixima.gr!

* Kushtet dhe afatet zbatohen.
* Vlen vetëm për tregun "Rezultati Final" deri në fillimin e lojërave.

L PLNI P RESRGJIGJE Rregullatori Kompetent i EEEP. Pjesëmarrja në lojëra të fatit lejohet vetëm për persona mbi 21 vjeç. Pjesëmarrja e shpeshtë mbart rreziqe të varësisë dhe humbjes së pronës. Linja e mbështetjes: 1114

Ofertë ekskluzive vetëm për sot në kualifikimin OFI!

Ndeshjet për 3ο Raundi i tij kualifikues ChampionsLigë vazhdo sonte me ndeshjen Midtjylland - I ri Ju mund të luani me një super ofertë në Pamestoixima.gr!

Danezët kundër zviceranëve, në revanshin e vitit 2012, kur ata ishin takuar përsëri, atëherë në nivelin e play off-eve të Ligës së Evropës. Young Boys kishte festuar kualifikimin, falë fitores 3-0 në Danimarkë dhe përkundër humbjes së saj nga Midtjylland (0-2) në Zvicër.

Midtjylland fitoi kampionatin e vitit të kaluar danez në këmbë, duke mos lënë vend për reagime në shtetin e Kopenhagës. Brian Priske, një ish-mbrojtës ndërkombëtar për Portsmouth dhe Bruges, mbetet trajneri i saj i cili arriti ta çonte atë në majë. Young Boys vjen nga një dyshe në Zvicër, duke zbuluar epërsinë e saj pas pushimit për shkak të COVID-19. Ai luajti futboll sulmues dhe ishte i justifikuar, me protagonistin Gerardo Soane që vazhdonte në skajin e stolit të "verdhezinjve".

Ndeshja e shkëlqyeshme Midland - Young Boys luan me 0% grabitje * në rinovimin Pamestoixima.gr!

Ofertë unike me kualifikim OFI vetëm për sot!

Loja fillon përsëri në Pamestoixima.gr dhe sot do ta gjeni një ofertë e pabesueshme*: Të kualifikohet OFI në grupet e Europa League me performancë të shtuar! Skuadra e Kretës pret nesër Apollon Limassol dhe nëse arrin të kualifikohet, do të përballet me fituesin e çiftit Hamarbi - Lech Poznan. Çfarë besoni; A do të jetë në gjendje klubi i Heraklion të jetë në grupet "e artë" të Ligës së Evropës pas një mungese 20-vjeçare në garat evropiane?

Kualifikimi i OFI në grupet e Europa League ofrohet me performancë të përmirësuar në Pamestoixima.gr të rinovuar!

PAOK me 0% grabujë! Super ofertë për Marsin vetëm për sot!

Dueli i "shqiponjave" në Toumba në orën 21:00 vjedh përshtypjet në kontekstin e 3th Raundi kualifikues i Champions League.

Të dy ekipet janë takuar gjashtë herë në të kaluarën, me Benfica që ka pjesën e luanit, me 4 fitore ndaj 1 të PAOK ndërsa ka pasur 1 barazim. Në ndeshjen më të fundit mes tyre në tokën greke, Benfica kishte fituar me imponimin 4-1. Çfarë do të ndodhë sonte në ndeshjen me nokaut? A do të buzëqeshë PAOK apo Benfica do të jetë edhe një herë ajo që feston kualifikimin?

Ndeshja e shkëlqyeshme PAOK - Benfica luan me 0% grabitje * në rinovimin Pamestoixima.gr!

Loja fillon përsëri në Pamestoixima.gr dhe sot do të gjeni një ofertë të pabesueshme: Lëreni Aris të kualifikohet në grupet e Europa League me performancë të përmirësuar! Ekipi nga Selaniku pret një pasnesër ukrainasin Kolos Kovalinka dhe më pas do të pritet në Kroaci nga Rijeka. Çfarë besoni; A do të jenë në gjendje lojtarët e Michael Enning të gjejnë veten në grupet "e artë" dhe të vazhdojnë të luajnë në nivelin evropian në gjysmën e dytë të sezonit?

Kualifikimi i Aris në grupet e Europa League ofrohet me performancë të shtuar në Pamestoixima.gr të rinovuar!

Super ofertë për PAOK vetëm për sot!

1η Ndeshja e Premier League vazhdon sonte me sytë e kthyer Brighton, ku pret grupi lokal homonim Chelsea e cila është forcuar në mënyrë të paimagjinueshme në tregun e transferimeve të këtij viti.

Tradita është në favor të Blues, të cilët në 10 ndeshje numërojnë 9 fitore dhe vetëm 1 barazim.

Ndiqni faqen e re të Pamestoixima.gr në Facebook dhe ... rrini të menduar për konkurset unike!

Duke hedhur një vështrim në statistikat, do të shohim se Brighton shmangu humbjen në 5 ndeshjet që ata kanë dhënë të hënën në nivelin e Premier League, duke llogaritur numrin absolut të barazimeve (5/5). Nga ana e saj, Chelsea fillon ligën e re të hënën dhe vlen të përmendet se dy herët e fundit ajo u kurorëzua kampione (2014-15, 2016-17) ajo pati debutimin e saj përsëri të hënën.

Ekskursioni i Chelsea në Brighton luan me 0% grafik * në platformën e tij të rinovuar Pamestoixima.gr!

Ofertë e shkëlqyeshme vetëm për sot në performancën e ditës!

Ο PAOK hyn në betejën kundër Benfica nesër për kualifikueset e Ligës së Kampionëve. Pamestoixima.gr ju ofron "performancën e ditës" kualifikimi i bicepsit në grupe me një performancë super të rritur.

Loja fillon përsëri me një "klasik" francez!

Η Frëngjisht L vazhdon me një derbi të madh, urrejtje gëlqereje, mes saj Paris Saint-Germain dhe ajo Marsejë.

Paris filloi me një humbje në Lens, një rezultat që është për shkak të mungesave të tij të shumta dhe të rëndësishme ndërsa Marseille kaloi fitimtar nga Brest në premierë, duke shënuar tre gola (3-2). Gjermani Thomas Tuchel do të përballet me Portugezin Andre Villas-Boas në duelin interesant të dy grupeve që tërheq vëmendjen e tifozëve francezë të futbollit!

Ndiqni faqen e re të Pamestoixima.gr në Facebook dhe ... rrini të menduar për konkurset unike!

Tradita në nivelin e Ligue 1 përmend 81 ndeshje midis dy ekipeve. Fitoret e dy kundërshtarëve janë të ndara, me 31 secila, ndërsa ka edhe 19 barazime. Në total, ata janë përballur 97 herë, me 43 fitore të parizianëve, 32 të Marsejës ndërsa janë regjistruar 22 barazime.

Francezi "klasik" Paris Saint-Germain - Marseille luan me 0% grazhd * dhe Bast Ndërtuesi ** i azhurnuar Pamestoixima.gr!

Rënia në rënie

Më parë Redaksia