elendeesfritptrusqbgplrozh-CN
no1badge

Qasje falas

Dy (2) kuti (5.33 & 5.00) dhe dy (2) bomba (4.55 & 3.80) nga Guru L

Propozimi i UEFA-s për Finalen-8
Redaksional

Propozimi i UEFA-s për Finalen-8

Mundo Deportivo ka zbuluar se UEFA po mendon të mbajë një Final-8 në Ligën e Kampionëve të këtij viti.

Kriza e kurorëzimit ka shkaktuar mbytje në kalendarin e federatave, të cilat kërkojnë mënyra për të përfunduar ngjarjet e tyre.

Sipas Mundo Deportivo, njerëzit e UEFA-s po mendojnë të mbajnë një Final-8 në Ligën e Kampionëve të këtij viti.

Ky propozim ra në tryezë me qëllim të mos ushtrimit të presionit të madh në programin e periudhës tjetër, pasi nuk ka më shumë data në dispozicion.

Raporti i mediave spanjolle thekson se në rast se ky skenar përparon, atëherë kjo ngjarje do të zhvillohet në një qytet, me Stambollin (s.s. vendi i finales së këtij viti) duke mbledhur shumë shanse.

Sigurisht, në këtë rast, do të ketë reagime nga rrjetet televizive, pasi ndeshjet që ata do të transmetojnë do të zvogëlohen, që do të thotë më pak të ardhura nga reklamat.

Pamestoixima.gr

Sport Virtual: Ju po përjetoni një përvojë të vërtetë të basteve! | 21+

Sport Virtual: Me grafika moderne dhe komentin Grek! | 21+

Newcastle në Arabinë Saudite

Pronari aktual i skuadrës, Mike Ashley, është një hap larg nga përfundimi i shitjes së Newcastle në Arabinë Saudite.

Një ekip tjetër anglez po përgatitet të kalojë në duart e arabëve. Sipas Skysports, PCP Capital Group ka arritur një marrëveshje me pronarin e Newcastle Mike Ashley për të shitur ekipin te Saudite Croissant për 340 XNUMX milion.

Bisedimet zgjatën për disa muaj dhe rezultuan në një memorandum mirëkuptimi prej 31 faqesh që pritet të nënshkruhet menjëherë, i cili do të përcaktojë se çfarë do të lindë deri në transferimin përfundimtar të aksioneve tek blerësi.

Vlen të përmendet se në raportin e Skysports, edhe pse ata raportojnë se kjo është një marrëveshje përfundimtare, nuk përmendet për emrin e blerësit kandidat të ekipit.

Stoiximan.gr: Lojë juaj më e mirë!

Infantino: "Shëndeti publik është përparësi"

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino theksoi në një bisedë me Ronaldon se nuk do të ketë asnjë veprim në futboll për sa kohë që autoritetet dhe kushtet kompetente nuk e lejojnë atë.

Gianni Infantino nuk tregon asnjë gjendje që të lejojë një rikthim të menjëhershëm në veprim.

Presidenti i FIFA kishte komunikim përmes Ronaldos përmes një thirrje video në mediat sociale dhe theksoi se për sa kohë që jeta është në rrezik, asnjë ngjarje nuk do të fillojë.

I pyetur se kur do të rifillonte futbolli, ai tha: "ashtë një pyetje e mirë. Përgjigja është se shëndeti publik është përparësi. Shëndeti së pari. Për sa kohë që ekziston rreziku, ne nuk do të luajmë futboll. Duhet të presim dhe të shohim. Situata është shumë e rëndë. Unë shoh njerëz që luftojnë gjatë kur do të luftojnë përsëri. Ne do ta bëjmë atë kur autoritetet publike të na thonë se mund të luajmë. Atëherë do të jemi në gjendje të luajmë përsëri dhe të përfundojmë turnet. Nuk është e mundur të rrezikosh jetën. Nuk ia vlen rreziku ".

Bet365: Luaj me përgjegjësi 21+

"CR7" do të vazhdojë edhe për një sezon të paktën në Zonjën e Vjetër

Cristiano Ronaldo do të vazhdojë te Juventus pavarësisht skenarëve që duan që ai të largohet nga Torino.

Pandemia ka futur disa klube në telashe financiare. Juventus është një nga skuadrat që është lënduar financiarisht pas pezullimit të ndeshjes. Në fakt, tash e disa javë ai ka qenë në marrëveshje me futbollistët për të ulur pagat!

Të dhënat financiare të "bianconerëve" kanë ndryshuar, si në shumicën e superfuqive të futbollit evropian. Disa media spanjolle kanë pohuar se Zonja e Vjetër nuk do të jetë në gjendje të mbajë barrën e kontratës së madhe të Cristiano Ronaldos. Kështu që, perspektiva e kthimit të tij në Real Madrid, vetëm një skenar i trillimeve shkencore, nuk duhet të merret në konsideratë, siç raportojnë mediat spanjolle.

Cristiano paguhet 31 milion euro në vit. Sidoqoftë, siç raporton Calciomercato, Cristiano Ronaldo nuk ka treguar asnjë shenjë se dëshiron të largohet nga Torino. Nga ana e tyre, "bianconerët" nuk do të shesin në Portugali. Nga ana tjetër, ata as nuk do të hyjnë në një proces negociimi, edhe nëse arrin një ofertë.

Kështu që "CR7" do të vazhdojë edhe për një sezon të paktën në Zonjën e Vjetër. Në fakt, theksohet se atij nuk do t’i kërkohet ulje shtesë e pagës së tij. Të paktën kështu thonë ata përmes Italisë!

Surfbet.neto (2000-2020): Historia e basteve në Greqi

Surfbet.neto: Kryeja në botë siti i parashikimit

Përplasja mes Bayernit dhe Manuel Neuer duket se është përfundimtare.

Siç është raportuar nga "Kicker", tani negociatat janë "ngrirë". Të dy palët, që nga fillimi i bisedimeve të tyre për rinovimin e kontratës së lojtarit, i cili skadon në verën e vitit 2021, kanë pasur dallime të konsiderueshme si në aspektin financiar ashtu edhe në kohëzgjatjen e një të re.

Kampionët gjermanë po ofrojnë një zgjatje të kontratës dy vjeçare, ndërsa futbollisti ndërkombëtar gjerman po kërkon një kontratë deri në vitin 2025. Në të njëjtën kohë, 34-vjeçari raportohet se kërkon 20 milion euro në vit, një shumë që Bayern kategorikisht nuk pranon të japë.

Më në fund, bavarezët tashmë kanë liruar portierin e Schalke, Alexander Nubel, si një agjent të lirë.

Webfreebets.com: Parashikimet dhe analizat, Rrjedha e gjallë * Lojëra, Oferta me Oferta *

Kubet për Lautaro: "Treni kalon vetëm një herë ..."

Legjenda argjentinase Mario Kempes ka komentuar skenarët e transferimit që duan që Lautaro Martinez të bëhet banor i Barcelonës.

Detaje për ato që tha Mario Kempes për interesin e Barcelonës në Lautaro Martines:

"Treni kalon vetëm një herë dhe megjithëse Interi është një klub i shkëlqyeshëm, Barcelona është diçka krejtësisht ndryshe. Lautaro ka dëshmuar gjatë dy viteve të fundit se ai është një qendër e shkëlqyeshme përpara dhe do të jetë mirë të jesh shok i skuadrës së Messit. Por edhe nëse ai qëndron te Interi, do të jetë mirë për të dhe ai do të mbledhë përvoja ”.

Winmasters: Ju jeni duke luajtur një lojë *

Dembele për të qëndruar në Camp Nou

Megjithë skenarët për të kundërtën, gjithçka tregon se Usman Dembele do të qëndrojë në Barcelona.

Sulmuesi 22-vjeçar francez pësoi lëndime këtë sezon dhe kështu nuk pati kohë të mjaftueshme për të marrë pjesë.

Dhe ndërsa gjithçka tregoi se ai do të ishte një nga lojtarët që do të dilte në shitje këtë verë, në fund gjithçka tregon se Dembele do të qëndrojë në "Camp Nou" për të marrë një shans tjetër.

Përveç kësaj, katalanasit besojnë se është e vështirë të kesh një propozim që do të arrijë në 60 milion euro, që është ajo që ata donin të kërkojnë të shisnin.

Novibet: 100% pranë lojtarit *

Në ajër është rinovimi i kontratës së Sergio Ramos me Real Madrid!

Mund të duket e pamundur të imagjinohet "mbretëresha" pa drejtuesin e saj, por administrata nuk duket se po "digjet" për rinovimin e kontratës së tij, e cila skadon në verën e vitit 2021.

Siç duket, ka përparësi të tjera në Real dhe kështu nuk ka pasur diskutime me Ramos për zgjerimin e bashkëpunimit të tyre.

Kjo është theksuar në raportin përkatës të gazetës spanjolle "AS", duke theksuar, natyrisht, se kjo politikë mbart rrezikun e largimit të mbrojtësit 35-vjeçar, të cilit gjithashtu pritet të ofrohet një ulje në pagë për të qëndruar.

Përveç kësaj, qëllimi i madrilenians është që të zgjasë kontratën e Ramos edhe për një vit, ndërsa ai vetë dëshiron për dy vjet.

I palëvizshëm: "Dymbëdhjetë lojëra për të ëndërruar"

Ciro Immobile foli për shanset që Lazio ka për të fituar kampionatin në Itali këtë vit.

Mund të jetë e panjohur kur Seria A do të rifillojë, pasi të gjitha aktivitetet sportive janë pezulluar, por "Latsialis" nuk e humbasin ambicien e tyre për të hequr skudetin gjatë këtij viti.

"Thjesht erdhi në vëmendjen tonë atëherë. Natyrisht që nuk kemi menduar për futbollin kaq shumë kohë, por duhet të përgatitemi shpirtërisht. Ende kemi dymbëdhjetë lojëra për të ëndërruar. Do të jetë e vështirë, por ne do të bëjmë çmos t’i japim gëzim njerëzve ”, tha sulmuesi i Lazios, i cili ishte në +1 nga Juventus para pushimit.

Sa i përket qëllimit të tij për të thyer rekordin e golave ​​në një sezon (ai ka shënuar 27 dhe ... është duke ndjekur Gonzalo Higuain 36 me Napoli nga sezoni 2015-16), Imobile tha:

"Unë punoj shumë dhe do të ishte mirë të vendosja rekordin. Do të shohim se si do të jetë situata pas mbylljes. Patjetër që do të provoj ".

Liverpool sheh Ebape

Julien Klopp dëshiron - dhe mund - të ndjekë rastin e Killian Ebape, nëse humbet një nga yjet e sulmit të tij.

Yugen Klopp dëshiron të sjellë acenë francez nga Parisi në Anfield, nëse një nga lojtarët e tij kryesorë largohet. Me skenarët e largimit për Mane dhe Salah në rritje, trajneri gjerman e sheh Ebape si pasardhësin e tyre.

Plani i tij është sigurisht ambicioz, por ai ka arsye që të aspirojë të jetë në gjendje të bëjë “zhurmën” e madhe. Nëse jo këtë vit, i cili duket pak i vështirë, ai do të provojë në sezonet e ardhshme të transferimit.

Shifrat financiare që do të nevojiten për të arritur marrëveshjen pritet të jenë astronomike. Edhe pas rënies së çmimeve për shkak të talljes. Killian Ebape është futbollisti më i shtrenjtë në botë. Vlera e saj para ndërprerjes kishte arritur në 200 milion, ndërsa tani është në 180 milion. I riu i moshës së tij është një tjetër faktor që rrit çmimin e tij, pasi ai është vetëm 22 vjeç dhe ka të gjithë të ardhmen përpara tij.

Paris duket se po kërkon më shumë para për t’i dhënë atij këtë vit. Në fakt, ai e ka vendosur çmimin e tij të lartë pasi nuk dëshiron ta humbasë, me Neymar gjithashtu të jetë një "i arratisur". Sidoqoftë, këtë vit do të jetë shpresa e saj e fundit për të marrë një shumë të madhe për futbollistin. Kontrata e tij skadon në vitin 2022, kështu që vitin e ardhshëm çmimi i tij do të jetë më i ulët.

Sidoqoftë, Liverpool tashmë po përgatitet financiarisht për ardhjen e tij. Përveç sasisë që ata do të marrin nga shitja e një prej Mane ose Salah, ajo gjithashtu mund të llogarisë në sponsorin e saj për ndihmë të mëtutjeshme. Në fund të fundit, Liverpool dhe Nike janë afër një marrëveshje, e cila do të sjellë "Reds" 100 milion në vit.

Në një farë mënyre ata do të jenë në një pozitë të mirë financiare për të përfunduar marrëveshjen. Përveç kërkesave të mëdha të Parisit, megjithatë, menaxhimi i ekipit do të duhet të kënaqë ato të lojtarit. Siç është raportuar, këto do të jenë, pak a shumë, rreth 400 mijë në javë.

E-mail : [Email mbrojtur]
Views: 27628
- 27993 ditë më parë
  • Guru L -

    4/4 fiton brenda

    ** FALKENBERG - MALME: Fiton në 6 të fundit për Malmo me 19 gola në pjesën sulmuese. Asnjë fitore në 6 ndeshjet e fundit brenda Falkenberg që vijnë nga 5 G / G me 4 Mbi 2.5. Malmε Mbi 1.5, në total Mbi 2.5 dhe - 2 -. Statistika

    ** HAKEN - KALMAR: Kalmar mbetet pa fitore në 10 ndeshjet e fundit me 7 humbje dhe 3 barazime. Me 5 fitore, 1 barazim në 6 e fundit brenda, Haken me një raport shumë pozitiv të golit (16-1). Hacken Mbi 1.5 dhe - 1 -. Statistika

    Lexo më shumë ...

Njoftime për shtyp

Përsëri Liga e Kampionëve! Qyteti - Real dhe Juve - Lyon me grabitje 0%!

Aksioni në Champions Kthimi i ligës me dy lojëra të shkëlqyera! Manchester City - Real dhe Juventus - Lyon, me anglezët dhe francezët që fituan epërsinë, pas ndeshjeve të para. Sa për ndeshjen e Realit, "merengat" ishin mposhtur para audiencës së tyre nga City (1-2) dhe ata duhet të fitojnë për të shpresuar. Kujtohet se të dy skuadrat ishin takuar në gjysmëfinale të institucionit në periudhën 2015-16, kur Real Madrid ishte kualifikuar dhe më në fund kishte fituar trofeun prestigjioz.

Ndiqni faqen e re të Pamestoixima.gr në Facebook dhe ... rrini të menduar për konkurset unike!

Sa i përket ndeshjes në Torino, Juventus duket se është i aftë të kapërcejë pengesën e Lyon që ishte imponuar me rezultat 1-0 në tokën franceze. Tradita tregon një "bianconer" me tre fitore në katër ndeshje.

Qyteti dhe Lyon kanë epërsinë. Real dhe Juventus po kërkojnë një përmbysje. Champions Liga fillon në Pamestoixima.gr me 0% raketë * në të gjitha lojërat.

* Vlen vetëm për tregun "Rezultati Final" deri në fillimin e lojërave.

L PLNI P RESRGJIGJE Rregullatori Kompetent i EEEP. Pjesëmarrja në lojëra të fatit lejohet vetëm për persona mbi 21 vjeç. Pjesëmarrja e shpeshtë mbart rreziqe të varësisë dhe humbjes së pronës. Linja e mbështetjes: 1114

Të gjitha ndeshjet evropiane me 0% grabitje në Pamestoixima.gr!

Vera është e nxehtë me lojërat e mëdha në Champions League dhe Europa League që luajnë në Pamestoixima.gr me 0% raketë * dhe super të kundërta! Faza e 16-të e Ligës së Kampionëve është përfunduar në mesin e javës, me përsëritje të ndeshjeve! Manchester City - Real Madrid, Bayern - Chelsea, Juventus - Lyon dhe Barcelona - Napoli janë lojëra që ju largojnë frymën dhe ju rrëmbejnë interesin e të gjithë tifozëve të futbollit!

Ndiqni faqen e re të Pamestoixima.gr në Facebook dhe ... rrini të menduar për konkurset unike!

Faza e 16-të është përfunduar në nivelin e Europa League, megjithatë! olimpik do të garojë në tokën angleze dhe selinë e saj Wolves, duke kërkuar kualifikim në raundin tjetër. Kopenhagen - Basaksehir, Leverkusen - Rangers, Shakhtar - Wolfsburg, Basel - Eintracht dhe Manchester City G. - Lincer janë përsëritësit e tjerë, ndërsa lojërat Inter - Getafe dhe Sevilla - Rocheh do të jenë Duisburg, përkatësisht).

Të gjitha lojërat e Europa League janë luajtur në Pamestoixima.gr me raketë 0% *

* Vlefshme për tregun ”Tel. Rezultati ”deri në fillimin e ndeshjes

L PLNI P RESRGJIGJE Rregullatori Kompetent i EEEP. Pjesëmarrja në lojëra të fatit lejohet vetëm për persona mbi 21 vjeç. Pjesëmarrja e shpeshtë mbart rreziqe të varësisë dhe humbjes së pronës. Linja e mbështetjes: 1114

Kupa e Ligës së Parë dhe më pas NBA!

Vera është e nxehtë Pamestoixima.gr me futboll dhe basketboll! Kuponi i sotëm është i dominuar nga finalja e madhe franceze e Kupës së Ligës në "Stand de France" por edhe rishfaqja e Giannis Antitokoumbo në dysheme.

Ndiqni faqen e re të Pamestoixima.gr në Facebook dhe ... rrini të menduar për konkurset unike!

Në 22:10 Paris Saint-Germain dhe Lyon garojnë për trofeun e Kupës së Ligës. Skuadra e Tuhel dëshiron të mbyllë në mënyrë ideale "stumped" gjatë sezoneve të tjera me një treshe. Lajmi i madh, natyrisht, nuk është askush tjetër veç dëmtimi i Killian M 'Bape. Ylli francez do të mungojë pas shënimit të vështirë që mori në fitoren dhe pushtimin e Kupës së Francës, 1 javë më parë. Ndeshjet e jetës dhe të vdekjes për mediokrin, këtë vit, Lyon. Përfunduar në 7η pozicioni i kampionatit, që do të thotë se asaj i duhet vetëm një fitore për të qenë në gjendje të vendosë një biletë evropiane në valixhet e saj. Beteja e madhe e Kupës së Ligës Franceze është duke u zhvilluar në Pamestoixima.gr me 0% raketë *!

Për… brenda natës, Giannis Antetokounbo kthehet në veprim sonte (01:30). Programi i sotëm mund të fillojë në orën 9:30 me ndeshjet Nets - Magic, Wizards - Suns and Blazers - Grizzlies, por ndeshja e ditës është ndeshja midis Bucks dhe Celtics. Gjoni kthehet në veprim pas një kohe dhe është gati për një spektakël të pasur. Menyja e opsioneve të basteve me mbi / nën lojtar është gjithashtu e pasur.

A do të arrijë Giannis të tejkalojë 27 pikë? A do ta tejkalojë Tatum kufirin e 23 pikëve? Në Pamestoixima.gr do të gjeni tregje nga bota e saj magjike NBA me super mosmarrëveshje!

* Vlen për blerjen "rezultati përfundimtar" deri në fillimin e garës

L PLNI P RESRGJIGJE Rregullatori Kompetent i EEEP. Pjesëmarrja në lojëra të fatit lejohet vetëm për persona mbi 21 vjeç. Pjesëmarrja e shpeshtë mbart rreziqe të varësisë dhe humbjes së pronës. Linja e mbështetjes: 1114

Napoli - Inter me 0% grabitje dhe Serie A me Boost Boost!

Temperatura rritet në Pamestoixima.moj grua seri A! Kampionati italian është në thelb i vetmi kampionat i madh europian i mbetur. Ndeshja e parafundit fillon sonte me 2 ndeshje, Parma - Atalanta dhe Inter - Napoli.

Ndiqni faqen e re të Pamestoixima.gr në Facebook dhe ... rrini të menduar për konkurset unike!

Pamestoixima.gr ju merr në Milano. Aty ku përplasen Interi dhe Napoli. Dy ekipe që i përkasin elitës italiane. Pas sigurimit të titullit nga Juventus, mikpritësit nuk kanë më shpresë për titull, por janë rikthyer në vendin e dytë pas barazimit të Atalanta. Skuadra e Conte dëshiron të mbyllë ligën në mënyrën më të mirë (të Dielën udhëton në Bergamo kundër Atalanta) dhe më pas të përgatitet për betejën e saj evropiane kundër Getafe (5 gusht). Fituesja e kupës Napoli ka humbur "trenin" e Ligës së Kampionëve për sezonin e ardhshëm, por ajo gjithashtu dëshiron një fund të mirë (ajo përballet me Lazio të Dielën) për të shkuar me të gjitha forcat në ndeshjen e ndeshjes 1-1 kundër barcelona.

Ndeshja e saj e parafundit seri A hapet në mënyrën më të mirë në Pamestoixima.gr! Beteja e madhe Inter-Napoli luhet me 0% grabitje * dhe për këtë arsye super shanse.

Menyja kryesore vjen nesër me 8 ndeshje! Tani ju luani në seri Një unë Nxitja e fitores ** dhe Bast Builder ** për të shumëzuar fitimet tuaja dhe të bëni bast tuajin!

* Vlefshme për tregun ”tel. rezultati "deri në fillimin e ndeshjes

* Kushtet dhe kushtet zbatohen

Dueli Liverpool - Chelsea luan me grabitje 0%!

Η 37η garat e saj Kryeministër Ligë mbaron sonte me derbin Liverpool - Chelsea të mbizotërojë programi. Skuadra e Jürgen Klopp u kurorëzua kampion ndërsa skuadra e Frank Lampard po përpiqet të përfundojë e treta në maratonën e këtij viti. Kundërshtarët u përballën me njëri-tjetrin dy herë këtë vit, në nivelin e kupave Chelsea mbizotëroi 2-0 ndërsa në nivelin e ligës Liverpooli mposhti "Stamford Bridge" me rezultatin 2-1. "Reds" kundër "blu" në Anfield historike dhe ju keni çdo arsye për t'u rikthyer në lojë!

Ndiqni faqen e re të Pamestoixima.gr në Facebook dhe ... rrini të menduar për konkurset unike!

Aksioni vazhdon me Seria A dhe loja Parma - Napoli! Pritësit janë mbajtur jashtë rrezikut, vizitorët kanë shpresa të mëdha për pesë të parat dhe dëshirojnë t'i shterrojnë ato. “Partenopei” numëron pesë “2-3 gola” radhazi në udhëtimet e tyre, mendoni se do të zgjerohet ky rekord në “Ennio Tardini?

Pamestoixima.gr ju ofron betejat e mëdha në Angli dhe Itali me raketë 0% *, Bast Ndërtuesi ** dhe Boost Boost **!

* Vlen vetëm për tregun "Rezultati Final" deri në fillimin e lojërave.

** Kushtet dhe kushtet zbatohen

L PLNI P RESRGJIGJE Rregullatori Kompetent i EEEP. Pjesëmarrja në lojëra të fatit lejohet vetëm për persona mbi 21 vjeç. Pjesëmarrja e shpeshtë mbart rreziqe të varësisë dhe humbjes së pronës. Linja e mbështetjes: 1114

Kjo verë do të jetë e nxehtë në Pamestoixima.gr | 21+

Rënia në rënie

Më parë Redaksia