Skip to main content

Η Γιούβε, η οποία αγνοεί τη νίκη για τέσσερα παιχνίδια, αντιμετωπίζει τη Φιορεντίνα στην αναμέτρηση του Σαββατοκύριακου.

23:47 | 06/04/2024
Surfbet team
share:

Μετά την ήττα στις καθυστερήσεις της προηγούμενης αγωνιστικής στη Serie A κόντρα στη Λάτσιο, η Γηραιά Κυρία υποδέχεται τους "μοβ" σε αυτή την αναμέτρηση ενενήντα λεπτών, ελπίζοντας να βάλει τέλος σε ένα σερί τεσσάρων αγώνων χωρίς νίκη.

Η αναμέτρηση Γιουβέντους - Φιορεντίνα ξεκινά στις 21:45 την Κυριακή 7 Απριλίου στο στάδιο Allianz.

Novibet: Προσφορά* γνωριμίας μόνο για λίγες μέρες που δεν χάνεται

Η Γιουβέντους θέλει να βάλει τέλος σε ένα σερί τεσσάρων αγώνων χωρίς νίκη [WLDDL] μετά την ήττα με 1-0 από τη Λάτσιο την περασμένη εβδομάδα. Η Γηραιά Κυρία πήρε μια λίρα σάρκας από τους Αετούς νωρίτερα μέσα στην εβδομάδα, νικώντας τη Λάτσιο με 2-0 στον πρώτο αγώνα του ημιτελικού του Coppa Italia την Τρίτη. Η Γηραιά Κυρία είναι 3η στον πίνακα με 59 βαθμούς [17W, 8D, & 5L], μόλις δύο βαθμούς μπροστά από την 4η Μπολόνια. Παρά την πρόσφατη πτώση της φόρμας της, η Γιούβε έχει το δεύτερο καλύτερο αμυντικό ρεκόρ στη διοργάνωση, έχοντας δεχτεί 24 γκολ, με μέσο όρο 0,8 G/G.

Προσφορά* χωρίς κατάθεση μόνο για λίγες μέρες στη Novibet!

Οι "μπιανκονέρι", που είναι αήττητοι στα τρία τελευταία παιχνίδια τους στη Serie A κόντρα στη Φιορεντίνα, θέλουν να φτάσουν τα τέσσερα παιχνίδια χωρίς ήττα κόντρα στους "μοβ". Επιπλέον, έχουν κερδίσει τα 11 από τα 12 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια τους στη Serie A κόντρα στους φιλοξενούμενους [11W, 0D, 1L], διατηρώντας καθαρό φύλλο αγώνα στα τέσσερα από τα έξι τελευταία. Ένα 3-5-2 με τους Κιέζα και Ντούσαν Βλάχοβιτς αναμένεται από τον Μασιμιλιάνο Αλέγκρι απέναντι στη Φιορεντίνα. Η φίλη της Ιταλίας θα στερηθεί τον Αρκάντιους Μίλικ για το παιχνίδι του Σαββατοκύριακου. Σε άλλα σχετικά νέα, ο Κριστιάνο Ρονάλντο έχει μπει πλέον στο τελικό στάδιο της δικαστικής διαμάχης του με τη Γιουβέντους σχετικά με αμφισβητούμενους απλήρωτους μισθούς που ανέρχονται σε 19,5 εκατομμύρια ευρώ. Η διαμάχη προέρχεται από τον "μισθολογικό ελιγμό" της Γιούβε για την περίοδο 2020-21 που επηρεάζεται από το COVID-19.

Απολάυστε την απόλυτη εμπειρία Live Betting παρέα με τους καλύτερους!

Η Φιορεντίνα βρίσκεται στη 10η θέση του πίνακα της Serie A με 43 βαθμούς [12W, 7D, & 10L] πριν από το παιχνίδι της Κυριακής με τη Γιούβε. Οι "μωβ", που πήραν τη νίκη με 1-0 επί της Αταλάντα την Τρίτη για το Coppa Italia, έχουν επίσης υποστεί πρόσφατη κάμψη φόρμας, κερδίζοντας μόνο μία φορά στα πέντε τελευταία παιχνίδια τους στη Serie A. Την περασμένη αγωνιστική, έχασαν από τη Μίλαν με 2-1, έχοντας ισοφαρίσει τρία λεπτά αφότου η Μίλαν προηγήθηκε με τον Ρούμπεν Λόφτους-Τσικ [47'].

Sugar Προσφορά* χωρίς κατάθεση μόνο για λίγες μέρες στη Novibet!

Ταξιδεύει στο Τορίνο, ελπίζοντας να βάλει τέλος στο σερί τριών αγώνων χωρίς νίκη [DWDDL]. Ωστόσο, οι "βιόλα" έχουν κερδίσει μόνο δύο από τα επτά τελευταία παιχνίδια τους στη Serie A κόντρα στη Γιουβέντους [2W, 2D, 3L]. Η ήττα για τους "μωβ" θα τους αφήσει με τρεις σερί ήττες απέναντι στη Γηραιά Κυρία, έχοντας υποστεί ήττα με 1-0 στα δύο τελευταία επεισόδια. Ο Βιντσέντζο Ιταλιάνο αναμένεται να παρατάξει ένα 4-2-3-1 με τον Αντρέα Μπελότι στην επίθεση για την αναμέτρηση του Σαββατοκύριακου κόντρα στη Γιουβέντους. Η Φιορεντίνα δεν έχει απουσίες ενόψει της αναμέτρησης.

Προτεινόμενα Άρθρα

NBA

Ο Λεμπρόν Τζέιμς κατακεραυνώνει τους επικριτές της Κέιτλιν Κλαρκ

Ο Λεμπρόν Τζέιμς υπερασπίστηκε την Κέιτλιν Κλαρκ την Κυριακή, λίγο πριν η ομάδα της Αϊόβα χάσει από τη Νότια Καρολίνα στον αγώνα πρωταθλήματος NCAA.
Basket League

Ολυμπιακός: Νίκη επι του Περιστερίου, Στη 15αδα των σκόρερ ο Πίτερς

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να ανατρέψει την τύχη του στα τελευταία 10 λεπτά και να εξασφαλίσει τη νίκη επί του Περιστερίου Bwin. Ο Άλεκ Πίτερς μπήκε στη 15άδα των ξένων σκόρερ των «ερυθρόλευκων» στη Stoiximan Basket League.
Ligue 1

Η Ναντ επιδιώκει διαδοχικές νίκες στη Ligue 1 στην αναμέτρηση με τη Λυών.

Αφού έβαλαν τέλος σε ένα σερί τριών ηττών, οι κίτρινοι αντιμετωπίζουν τη Λυών, ελπίζοντας να πάρουν back-to-back νίκες στη Ligue 1.
Serie A

Η Ίντερ στοχεύει σε διπλό πρωτάθλημα επί της Ουντινέζε.

Μετά την ισοπαλία κόντρα στη Σασουόλο, οι ασπρόμαυροι επιστρέφουν στο πρωτάθλημα κόντρα στην Ίντερ, ελπίζοντας να επιστρέψουν στις νίκες.
Bundesliga

Η Φράιμπουργκ αναζητά τις συνεχόμενες νίκες στην αναμέτρηση με τη Λειψία.

Μετά την άνετη νίκη επί της Μόνχενγκλαντμπαχ, οι Βραζιλιάνοι του Μπρέισγκαου επιστρέφουν απέναντι στους Red Bulls, ελπίζοντας να πάρουν back-to-back νίκες.
Premier League

Οι Σπερς επιστρέφουν κόντρα στη Φόρεστ, ελπίζοντας να επιστρέψουν στις νίκες.

Μετά την ισοπαλία απέναντι στα σφυριά στη μεσοβδόμαδη αγωνιστική, τα Σπερς επιστρέφουν απέναντι στα "Τρικυμιώδη Δέντρα", ελπίζοντας να επιστρέψουν στις νίκες.