Μάντσεστερ και Λίβερπουλ στη μάχη των Κόκκινων, καθώς η μάχη για τον τίτλο μαίνεται.

0:01 | 06/04/2024
Surfbet team
share:

Μετά την πικρή ήττα στις καθυστερήσεις μεσοβδόμαδα από την Τσέλσι, οι Κόκκινοι Διάβολοι επιστρέφουν απέναντι στη Λίβερπουλ σε αυτό το πολυαναμενόμενο παιχνίδι, ελπίζοντας να βάλουν τέλος σε ένα σερί δύο αγώνων χωρίς νίκη.

Η αναμέτρηση Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ αρχίζει στις 17:30 την Κυριακή 7 Απριλίου στο Ολντ Τράφορντ.

Sugar Προσφορά* χωρίς κατάθεση μόνο για λίγες μέρες στη Novibet!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ παρέμεινε στην έκτη θέση της βαθμολογίας παρά την ήττα της Πέμπτης με 4-3 στις καθυστερήσεις από την Τσέλσι. Οι Κόκκινοι Διάβολοι είχαν κάνει μια αρχική ανατροπή που τους είδε να προηγούνται με 3-2 από δύο γκολ πίσω στο σκορ, πριν δεχτούν δύο φορές στις καθυστερήσεις. 'Ήμασταν σε θέση νίκης με πολύ καλό ποδόσφαιρο και πετυχαίνοντας σπουδαία γκολ. Στη συνέχεια, στις καθυστερήσεις, δεν καταφέραμε να φέρουμε τη νίκη πάνω από τη γραμμή", δήλωσε απογοητευμένος ο Έρικ τεν Χαγκ μετά την ήττα, την τρίτη σε πέντε παιχνίδια [LLWDL].

Novibet: Προσφορά* γνωριμίας μόνο για λίγες μέρες που δεν χάνεται

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει 48 βαθμούς [15W, 3D, & 12L] ενόψει της αναμέτρησης της Super Sunday με τη Λίβερπουλ στο Old Trafford. Οι "κόκκινοι διάβολοι" απέχουν αυτή τη στιγμή 11 βαθμούς από την πρώτη τετράδα ενόψει του Σαββατοκύριακου, όπου ελπίζουν να βάλουν τέλος στο σερί δύο αγώνων χωρίς νίκη. Με τον Έρικ Τεν Χαγκ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει κερδίσει τα τέσσερα από τα πέντε εντός έδρας παιχνίδια της στην Premier League απέναντι σε ομάδες που ξεκινούν την ημέρα τους στην πρώτη τετράδα [4W, 0D, 1L]. Ωστόσο, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει κερδίσει μόλις ένα από τα 11 τελευταία παιχνίδια της στην Premier League απέναντι στη Λίβερπουλ [1W, 4D, 6L]. Εκείνη η νίκη ήρθε σε αυτό ακριβώς το παιχνίδι την περασμένη σεζόν, αφήνοντας τους "κόκκινους διαβόλους" στα πρόθυρα συνεχόμενων εντός έδρας νικών στο πρωτάθλημα απέναντι στη Λίβερπουλ για πρώτη φορά από τον Σεπτέμβριο του 2015. Για το παιχνίδι του Σαββατοκύριακου με τη Λίβερπουλ αναμένεται ένα 4-2-3-1 με τον Rasmus Højlund, ο οποίος σκόραρε στη μεσοβδόμαδη ήττα από την Τσέλσι, στην επίθεση.

Προσφορά* χωρίς κατάθεση μόνο για λίγες μέρες στη Novibet!

Η πρωτοπόρος Λίβερπουλ παρέμεινε στο ζενίθ του βαθμολογικού πίνακα της Πρέμιερ Λιγκ μετά τη νίκη της με 3-1 επί της απειλούμενης με υποβιβασμό Σέφιλντ. Οι "κόκκινοι" έχουν 70 βαθμούς [21W, 7D, & 2L], με μία ισοπαλία ανάμεσα σε διαδοχικές νίκες [WWDWWW]. Η Λίβερπουλ θα μεταφέρει τη μάχη του τίτλου στο Ολντ Τράφορντ, ελπίζοντας να πάρει τρεις νίκες στη σειρά και να κρατήσει τους διώκτες της μακριά, έχοντας δει την αντίστροφη αναμέτρηση στο Άνφιλντ τον Δεκέμβριο να λήγει ισόπαλη χωρίς τέρματα. Η δεύτερη Άρσεναλ [68 βαθμοί] απέχει μόλις δύο βαθμούς από τη Λίβερπουλ, ενώ η τρίτη Σίτι [67 βαθμοί] είναι τρεις βαθμούς πίσω.

Απολάυστε την απόλυτη εμπειρία Live Betting παρέα με τους καλύτερους!

Η Λίβερπουλ, η οποία έχει κερδίσει έξι από τα επτά τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της στην Premier League [6W, 0D, 1L], θα θέλει να προσθέσει κάτι στο ενεργητικό της την Κυριακή. Το 4-3-3 του Γιούργκεν Κλοπ θα βρει στην επίθεση τους Μοχάμεντ Σαλάχ, Νταργουίν Νούνιεθ και Λουίς Ντίας. Η Λίβερπουλ δεν έχει νέα προβλήματα τραυματισμών. Κανείς δεν τραυματίστηκε ήδη από όσο γνωρίζω σήμερα, οπότε η αποθεραπεία ξεκίνησε ήδη και τώρα αναρρώνουμε και πάμε ξανά", δήλωσε ο Κλοπ μετά τη νίκη της Πέμπτης.

Προτεινόμενα Άρθρα

NBA

Ο Λεμπρόν Τζέιμς κατακεραυνώνει τους επικριτές της Κέιτλιν Κλαρκ

Ο Λεμπρόν Τζέιμς υπερασπίστηκε την Κέιτλιν Κλαρκ την Κυριακή, λίγο πριν η ομάδα της Αϊόβα χάσει από τη Νότια Καρολίνα στον αγώνα πρωταθλήματος NCAA.
Basket League

Ολυμπιακός: Νίκη επι του Περιστερίου, Στη 15αδα των σκόρερ ο Πίτερς

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να ανατρέψει την τύχη του στα τελευταία 10 λεπτά και να εξασφαλίσει τη νίκη επί του Περιστερίου Bwin. Ο Άλεκ Πίτερς μπήκε στη 15άδα των ξένων σκόρερ των «ερυθρόλευκων» στη Stoiximan Basket League.
Ligue 1

Η Ναντ επιδιώκει διαδοχικές νίκες στη Ligue 1 στην αναμέτρηση με τη Λυών.

Αφού έβαλαν τέλος σε ένα σερί τριών ηττών, οι κίτρινοι αντιμετωπίζουν τη Λυών, ελπίζοντας να πάρουν back-to-back νίκες στη Ligue 1.
Bundesliga

Η Φράιμπουργκ αναζητά τις συνεχόμενες νίκες στην αναμέτρηση με τη Λειψία.

Μετά την άνετη νίκη επί της Μόνχενγκλαντμπαχ, οι Βραζιλιάνοι του Μπρέισγκαου επιστρέφουν απέναντι στους Red Bulls, ελπίζοντας να πάρουν back-to-back νίκες.
Serie A

Η Ίντερ στοχεύει σε διπλό πρωτάθλημα επί της Ουντινέζε.

Μετά την ισοπαλία κόντρα στη Σασουόλο, οι ασπρόμαυροι επιστρέφουν στο πρωτάθλημα κόντρα στην Ίντερ, ελπίζοντας να επιστρέψουν στις νίκες.
Premier League

Οι Σπερς επιστρέφουν κόντρα στη Φόρεστ, ελπίζοντας να επιστρέψουν στις νίκες.

Μετά την ισοπαλία απέναντι στα σφυριά στη μεσοβδόμαδη αγωνιστική, τα Σπερς επιστρέφουν απέναντι στα "Τρικυμιώδη Δέντρα", ελπίζοντας να επιστρέψουν στις νίκες.