Skip to main content

Η Γουλβς ανυπομονεί να βάλει τέλος στο σερί πέντε αγώνων χωρίς νίκη στη μεσοβδόμαδη αναμέτρηση.

14:12 | 23/04/2024
Surfbet team
share:

Μετά την ήττα από την Άρσεναλ, η Γουλβς αντιμετωπίζει τα Τσέρις σε αυτή τη μεσοβδόμαδη αναμέτρηση, θέλοντας να βάλει τέλος σε ένα σερί πέντε αγώνων χωρίς νίκη.

Η αναμέτρηση Γουλβς - Μπόρνμουθ ξεκινάει στις 21:45 την Τετάρτη 24 Απριλίου, στο στάδιο Molineux.

Κάθε μέρα FREE δυάδα στο Telegram!!!

Η Γουλβς παρέμεινε στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Premier League, παρά την ήττα με 2-0 από την Άρσεναλ το Σαββατοκύριακο. Οι Γουόντερερς δέχτηκαν γκολ στο τέλος και των δύο ημιχρόνων, με τον Λεάντρο Τρόσαρντ [45'] να βρίσκει την πάνω γωνία στο ημίχρονο, πολύ πριν ο Μάρτιν Όντεγκααρντ [90'+5] πετύχει το δεύτερο στις καθυστερήσεις.

Fonbet: Προσφορά Χωρίς Κατάθεση με free spins στο Legacy of Dead & 10€ free bet  ✅

Μετά την ήττα, η ομάδα του Γκάρι Ο'Νιλ έμεινε στους 43 βαθμούς [12W, 7D, & 14L] ενόψει της αναμέτρησης της Τετάρτης με την Μπόρνμουθ, όπου ελπίζει να πάρει την πρώτη της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις μετά τη νίκη με 2-1 επί της Φούλαμ στις αρχές Μαρτίου. Με τον τρόπο αυτό η Γουλβς θα έβαζε επίσης τέλος σε ένα σερί πέντε αγώνων χωρίς νίκη στην Premier League [LDLDL].

Sugar Προσφορά* χωρίς κατάθεση μόνο για λίγες μέρες στη Novibet!

Οι γηπεδούχοι βρίσκονται μόλις έναν βαθμό εκτός της πρώτης δεκάδας- ως εκ τούτου, η νίκη επί των "κερασιών" θα έφερνε τη Γουλβς να ξεπεράσει προσωρινά τη 10η Μπράιτον [44 βαθμοί]. Επιπλέον, έχοντας κερδίσει το αντίστροφο παιχνίδι με 2-1, οι Wanderers θα επιδιώξουν να ολοκληρώσουν το διπλό επί της Bournemouth. Σε περίπτωση που τα καταφέρουν, θα είναι η τέταρτη φορά φέτος. Μόνο σε τρεις προηγούμενες διοργανώσεις η Γουλβς έχει κάνει ποτέ το διπλό απέναντι σε τέσσερις ή περισσότερες ομάδες. Αφού παρέταξε ένα 4-4-2 στην ήττα με 2-0 από την Άρσεναλ, ο Ο'Νιλ θα μπορούσε να επιστρέψει σε ένα 3-4-1-2 με τους Πάμπλο Σαράμπια και Χι-Τσαν Χουάνγκ στην επίθεση. Έως και επτά παίκτες, συμπεριλαμβανομένου του Matheus Cunha, αποκλείονται από αυτό το παιχνίδι.

Απολάυστε την απόλυτη εμπειρία Live Betting παρέα με τους καλύτερους!

Η Μπόρνμουθ αγνοεί τη νίκη σε τρία διαδοχικά παιχνίδια στην Premier League [WWLDL] μετά την ήττα με 3-1 από την Άστον Βίλα την περασμένη εβδομάδα. Τα "κεράσια" προηγήθηκαν με τον Ντομινίκ Σολάνκε [31' Π.] να πετυχαίνει από το σημείο του πέναλτι το 18ο φετινό του γκολ στην PL. Ωστόσο, δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το προβάδισμα, καθώς οι Morgan Rogers [45'+1], Moussa Diaby [57'] και Leon Bailey [78'] βρήκαν δίχτυα για τη Villa. 'Στο δεύτερο ημίχρονο, δεν ήμασταν τόσο σταθεροί, δεν μπορούσαμε να αμυνθούμε καλά.

Μοναδική προσφορά για τις μάχες του Ολυμπιακού στο Conference League

Αφήσαμε έναν εναντίον ενός, δύσκολα σενάρια για τους αμυντικούς', δήλωσε ο Ιραόλα μετά την ήττα του Σαββατοκύριακου. Η Μπόρνμουθ βρίσκεται στην 13η θέση με 42 βαθμούς [11W, 9D, & 13L], ελπίζοντας να πάρει τουλάχιστον έναν βαθμό εδώ. Έχοντας νικήσει στο Molineux την περασμένη σεζόν, οι "κεράσια" επιδιώκουν για πρώτη φορά back-to-back εκτός έδρας νίκες κόντρα στους Wanderers. Με νίκη την Τετάρτη θα ξεπεράσουν όχι μόνο τους αντιπάλους της Τετάρτης, αλλά και τη 12η Φούλαμ [42 βαθμοί], η οποία δεν θα λάβει μέρος στη μεσοβδόμαδη δράση της Premier League. Το 4-2-3-1 του Αντόνι Ιραόλα θα έχει στην επίθεση τον Ντομινίκ Σολάνκε, ο οποίος είναι ο πρώτος σκόρερ του συλλόγου.

Προτεινόμενα Άρθρα

Fitness

Ο συνεπής νυχτερινός ύπνος μπορεί να μειώσει τον κίνδυνο καρδιαγγειακής νόσου

Μια πρόσφατη μελέτη ανακάλυψε τη σχέση της σταθερά καλής ποιότητας ύπνου και του μειωμένου κινδύνου καρδιαγγειακής νόσου σε ηλικιωμένους ανθρώπους.
Τενις

Ο Τσιτσιπάς για Ναδάλ: "Εντελώς αδίστακτος"

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς μοιράστηκε τις εμπειρίες του από την αναμέτρηση με τον 22 φορές πρωταθλητή Grand Slam Ραφαέλ Ναδάλ.
NBA

NBA: Aνακοίνωσε τους φιναλίστ για τα βραβεία της σεζόν, Aπουσιάζει το όνομα του Αντετοκούνμπο

Το ΝΒΑ ανακοίνωσε τους τρεις φιναλίστ για κάθε βραβείο, το οποίο περιλαμβάνει και την κατηγορία του προπονητή της χρονιάς, με το όνομα του Γιάννη Αντετοκούνμπο να απουσιάζει.
Ligue 1

Η Μονακό υποδέχεται τη Λιλ, ελπίζοντας να καθυστερήσει την αναπόφευκτη κατάκτηση του τίτλου από την PSG.

Η αναμέτρηση Μονακό - Λιλ θα ξεκινήσει στις 22:00 την Τετάρτη 24 Απριλίου στο Stade Louis II.
EuroLeague

Ευρωλίγκα Playoffs: Απόψε το Game 2 για ΠΑΟ-Μακάμπι

Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει την πρόκληση να ανατρέψει την κατάσταση στο Game 2 των Playoffs της EuroLeague, μετά την ήττα στο Game 1 από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ.
Στοίχημα

Στη Novibet βλέπεις χωρίς προϋποθέσεις Ευρωλίγκα!

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τη Μακάμπι (21:15) στο ΟΑΚΑ στο Game 2 των Playoffs με αποκλειστικό στόχο τη νίκη και το 1-1 για να διατηρηθούν οι ελπίδες πρόκρισης στο Final-4.