Skip to main content

Η Παρί επιστρέφει στη Ligue 1 απέναντι στη Ναντ μετά τη δύσκολη νίκη στο Champions League.

0:11 | 17/02/2024
Surfbet team
share:

Έχοντας βάλει τέλος σε ένα σερί έξι αγώνων χωρίς νίκη, οι κίτρινοι αντιμετωπίζουν την Les Parisiens, ελπίζοντας να πάρουν διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα.

Η αναμέτρηση Ναντ - Παρί Σεν Ζερμέν ξεκινά στις 22:00 το Σάββατο 17 Φεβρουαρίου στο Stade de la Beaujoire.

Δώρο χωρίς κατάθεση, σούπερ προσφορά με promo code FB10. Ξεκινάς εδώ!

Η Ναντ [LLDLW] έβαλε τέλος σε ένα σερί έξι αγώνων χωρίς νίκη την περασμένη αγωνιστική μετά τη νίκη της με 2-1 επί της Τουλούζ, χάρη στα γκολ των Μοσταφά Μοχάμεντ [2'] και Τίνο Καντεγουέρε [51']. Ήταν η πρώτη φορά που η Ναντ γεύτηκε τη νίκη σε αγώνα της Ligue 1 από την τελευταία φορά που το έκανε τον Δεκέμβριο απέναντι στη Νις [1-0]. Με τη νίκη αυτή, οι κίτρινοι ανέβηκαν στη 12η θέση, έχοντας 22 βαθμούς [6W, 4D, & 11L].

Η La Maison Jaune προετοιμάζεται τώρα για την αναμέτρηση με την PSG το Σαββατοκύριακο, καθώς αναζητά απίθανες back-to-back νίκες. Η πτώση της εντός έδρας φόρμας φέτος, σε σύγκριση με την περσινή περίοδο, αφήνει τη Ναντ με πέντε εντός έδρας ήττες στη Ligue 1 μέχρι στιγμής, έχοντας χάσει μόνο έξι σε ολόκληρη την περσινή σεζόν. Με ένα τρέχον σερί τριών ηττών εντός έδρας στην πρώτη κατηγορία, μια ήττα το Σάββατο από την PSG θα αφήσει τη Ναντ με το μεγαλύτερο σερί ηττών εντός έδρας στην πρώτη κατηγορία.

Ο Jocelyn Gourvennec, ο οποίος έχει ποσοστό νικών 30%, αναμένεται να διατηρήσει το 4-3-3 του περασμένου Σαββατοκύριακου με τους Mostafa Mohamed, Tino Kadewere και Bénie Traoré στην επίθεση. Ο Eray Cömert και ο Remy Descamps αναμένεται να επιστρέψουν αργότερα μέσα στον μήνα.

FB10

Η PSG επέστρεψε με αίγλη στο Τσάμπιονς Λιγκ το βράδυ της Τετάρτης μετά τη δύσκολη νίκη της με 2-0 επί της Ρεάλ Σοσιεδάδ. Ένας αμαρκάριστος Mbappe [58'] έδωσε το εναρκτήριο λάκτισμα μετά την ανάπαυλα, προτού χτυπήσει το ξύλινο δοκάρι λίγα λεπτά αργότερα. Λίγα λεπτά αργότερα, μια ατομική προσπάθεια του Μπράντλεϊ Μπαρκόλα [70'] έβαλε τέλος στο παιχνίδι.

''Θεέ μου, πόσο έπρεπε να υποφέρουμε. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στη Ρεάλ Σοσιεδάδ, η οποία είναι μεγάλη ομάδα και αγωνίστηκε εκπληκτικά'', δήλωσε ο Λουίς Ενρίκε μετά τη νίκη.

Ήρθαν τα Surfbattles Ο Απόλυτος Διαγωνισμός (κλίκαρε) καθημερινά.

''Είχα μεγάλο ενθουσιασμό να αντιμετωπίσω έναν Ισπανό συμπατριώτη μου, τον Ιμανόλ, και κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο'', πρόσθεσε. Επιστρέφοντας στη Ligue 1, η PSG έχει 50 βαθμούς [15W, 5D, 1L] μετά τη νίκη με 3-1 επί της Λιλ, έναν λιγότερο από ό, τι στην ίδια φάση το 2022-23. Αυτή είναι η ένατη φορά που μια ομάδα δεν χάνει περισσότερο από μία φορά μετά από 21 παιχνίδια στον 21ο αιώνα, και η έκτη φορά για την PSG.

Αντιμετωπίζει τη Ναντ, ελπίζοντας να διευρύνει το σερί των δύο νικηφόρων αγώνων της σε τρεις, έχοντας σημειώσει τέσσερις νίκες στα πέντε τελευταία παιχνίδια της [WWDWW].

Με νίκη η PSG θα φτάσει τις πέντε διαδοχικές νίκες επί της Ναντ σε όλες τις διοργανώσεις, έχοντας κερδίσει τις τέσσερις τελευταίες. Αναμένεται ένα 4-3-3 με τους Ousmane Dembélé, Mbappe και Randal Kolo Muani στην επίθεση.