Ο Άρης προκρίθηκε στα πλέι οφ του BKT EuroCup

12:30 | 01/02/2024
Surfbet team
share:

Ο Άρης εξασφάλισε μια θέση στα πλέι οφ του BKT EuroCup μετά από μια εντυπωσιακή νίκη με 86-66 επί της Ουλμ στη Γερμανία.

Παρά το γεγονός ότι η Ουλμ είχε ήδη προκριθεί, οι Έλληνες κατέκτησαν την πέμπτη θέση στα πλέι οφ του Α' ομίλου, αφήνοντας μόνο μία θέση για να κερδηθεί. Ο Άρης έχει το πλεονέκτημα της ισοβαθμίας με την Τούρκ Τέλεκομ, έχοντας σημειώσει νίκες με 2-0 επί της. Η νίκη τους ξεχώρισε από το προβάδισμα 49-40 στο ημίχρονο, ενώ ακολούθησε ένα σερί 20-6 στο δεύτερο ημίχρονο. Ανάμεσα στους κορυφαίους ήταν ο Ρόνι Χάρελ με 19 πόντους και ο Βασίλης Τολιόπουλος με 17.

Άχαστη προσφορά χωρίς κατάθεση από τη Novibet

Σε ένα άλλο παιχνίδι, η Μπουργκ επικράτησε 68-64 της Τούρκ Τέλεκομ στην Άγκυρα, με τον Μπόντιαν Μάσα να πετυχαίνει 13 πόντους. Το αποτέλεσμα αυτό αφήνει την τελευταία θέση των πλέι οφ στον όμιλο να κριθεί μεταξύ της Τούρκ Τέλεκομ, της Μπούντοκνοστ και της Tρέντο. Η Μπούντοκνοστ ενίσχυσε τις πιθανότητές της με μια σημαντική νίκη 97-78 επί της Tρέντο, χάρη στους 19 πόντους του Νίκολα Τανάσκοβιτς που ήταν ο κορυφαίος της ομάδας.

🎊GIVEAWAY 🎁 Νέο Έτος, Νέα Έπαθλα! Συμμετέχετε στον Μεγάλο Διαγωνισμό του Surfbet και Κερδίστε Απίστευτα Δώρα! Instagram Surfbet

Εν τω μεταξύ, η U-BT Κλουζ-Ναπόκα πέτυχε μια εντυπωσιακή νίκη με 113-111 στην παράταση επί της Γκράν Κανάρια. Ο Εμάνουελ Κείτ ήταν ο παίκτης που ξεχώρισε με 23 πόντους, συμπεριλαμβανομένου ενός καθοριστικού tip-in μόλις δύο δευτερόλεπτα πριν από την παράταση. Εν τω μεταξύ, στον όμιλο Β, οι London Lions διατήρησαν ζωντανές τις ελπίδες τους για τα πλέι οφ με μια δύσκολη νίκη με 92-85 επί της Τσεντεβίτα Ολίμπια, με κορυφαίο παίκτη τον Μάθιου Μόργκαν με 26 πόντους.

Προτεινόμενα Άρθρα

Διεθνή

Ιστορική χαρτοπετσέτα του Μέσι θα δημοπρατηθεί για 300.000 λίρες

Ο Λιονέλ Μέσι, ο οποίος στο παρελθόν έπαιξε στην Μπαρτσελόνα πριν υπογράψει στην Παρί Σεν Ζερμέν και στη συνέχεια στην Ίντερ Μαϊάμι, εντάχθηκε αρχικά στην Μπαρτσελόνα μέσω ενός συμβολαίου που γράφτηκε σε μια χαρτοπετσ...
Women In Sports

Η Γουέστ Χαμ υπέγραψε την Σουηδή Μπέργκμαν

Η Γουέστ Χαμ έχει προσλάβει τη Σουηδή μεσοεπιθετική Μαρίκα Μπέργκμαν, η οποία αγωνιζόταν προηγουμένως στην BK Hacken.
NBA

Ο Κέβιν Ντουράντ επιστρέφει στο Μπρούκλιν

Ο Κέβιν Ντουράντ επέστρεψε στο Barclays Center, όπου έπαιζε για τους Μπρούκλιν Νετς για το μεγαλύτερο μέρος των τεσσάρων σεζόν.
EuroLeague

Εργκίν Αταμάν: "Φτάσαμε στο 100% στην άμυνα, πρέπει να είμαστε καλύτεροι στην επίθεση"

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε την Ολίμπια Μιλάνο στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της EuroLeague και έτσι η ελληνική ομάδα διατήρησε τη θέση της στην πρώτη τετράδα πετυχαίνοντας την 15η νίκη της στο πρωτάθλημα.
La Liga

Δραση σε Βαρκελώνη και Μαδρίτη

Μεγάλα ματς και στην Ισπανία! Η Μπάρτσα ελπίζει να διευρύνει το νικηφόρο σερί πέντε αγώνων επί της Οσασούνα ενώ η Ατλέτικο Μαδρίτης αναζητά την τρίτη διαδοχική νίκη απέναντι στην Ράγιο.